Męcina. Pożar poddasza budynku mieszkalnego

Męcina. Pożar poddasza budynku mieszkalnego

Dzisiaj w Męcinie doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Dwie osoby, które w tym czasie przebywały w domu same go opuściły. Nie odniosły żadnych obrażeń.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło na Stanowisko Kierowania PSP w Limanowej o godz. 12:27. Na miejsce natychmiast wysłano strażaków. Po dotarciu pod wskazany adres okazało się, iż pali się poddasze budynku – ogień i dym wydostaje się na zewnątrz.

– Strażacy po zabezpieczeniu miejsca pożaru przystąpili do akcji gaśniczej, ewakuując jednocześnie mienie z pomieszczeń z których wydobywał się ogień. Po opanowaniu sytuacji usunięto z obiektu tlące się elementy wyposażenia budynku. Dodatkowo strażacy zabezpieczyli uszkodzoną połać dachu doraźnie za pomocą plandeki na wypadek wystąpienia opadów atmosferycznych – relacjonuje przebieg zdarzeń st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy PSP w Limanowej.

W akcji uczestniczyli strażacy PSP w Limanowej, druhowie OSP z Męciny, Pisarzowej, a także Łososiny Górnej. Czynności prowadzili również policjanci, a także pracownicy i pogotowia energetycznego. W działaniach uczestniczyło 29 strażaków. Zakończyły się one o godz.15:15.

Zobacz również