Przedsiębiorcze reprezentantki Zagórzańskich Dziedzin nagrodzone w Karniowicach

Przedsiębiorcze reprezentantki Zagórzańskich Dziedzin nagrodzone w Karniowicach

Podczas konferencji zorganizowanej w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach kobiety – liderki zagórzańskiej marki lokalnej odebrały nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Kobieta innowacyjna a przedsiębiorczość na obszarach wiejskich” w kategorii „Innowacyjna przedsiębiorczość” za przedsięwzięcie „Zagórzańskie Dziedziny – marka lokalna w zagórzańskiej spódnicy”.

W tym samym konkursie, w kategorii „Innowacyjny produkt lokalny”, Dorota Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki otrzymała wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny produkt lokalny” za „Warsztaty muzyczno-taneczne „Pieca zadym nie troncojcie” z elementami biesiady zagórzańskiej, w tym krótkich łańcuchów dostaw”.

Podczas konferencji w Karniowicach zaprezentowano zagórzańskie produkty. Stoisko z rękodziełem przygotowały Józefa Potaczek i Monika Kościelniak. Monika Kubik częstowała serami, a „Śwarne Babki” z Łętowego (Józefa Węglarz, Krystyna Krzysztof, Danuta Węglarz, Anna Tęczar i Justyna Babuśka) – rosołem, zupą z korpieli na mleku, pierogami z suszonymi śliwkami, serkami i wędlinami oraz ciastami. Kolędy i pastorałki wykonała Kapela Kościelnioki z Olszówki. Życzenia od Zagórzan przekazał uczestnikom wójt Bolesław Żaba.

źródło: Magda Polańska/Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Zagórzańskie Dziedziny

Zobacz również