Srogie mandaty za próby „driftowania” na śniegu. Policjanci byli w tych sytuacjach bezwzględni

Srogie mandaty za próby „driftowania” na śniegu. Policjanci byli w tych sytuacjach bezwzględni

Limanowska policja wlepiła mandaty kilku kierującym, którzy swoje popisy za kierownicą próbowali udowodnić „driftując” samochodami na śniegu.


Przekonali się o tym w ubiegłą sobotę młodzi kierujący. Policjanci limanowskiej drogówki w podczas nocnych działań zatrzymali m.in: w Limanowej na parkingu przy ul. Z. Augusta 21-letniego kierującego pojazdem marki BMW.

– Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych oraz dostał 10 punktów karnych. Natomiast w miejscowości Stara Wieś 20-letni kierujący pojazdem marki BMW za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu, został ukarany mandatem w wysokości 200 zł i otrzymał 15 punktów karnych. Kolejny, który przyjechał by sprawdzić swoje umiejętności, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, ponieważ jego samochód był niedopuszczony do ruch – informuje st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy KPP Limanowa.

Popisy tego typu na drogach czy parkingach to zwykły przejaw niedojrzałości, a także nie odpowiedzialności dodaje limanowska policja. Nigdy nie można być pewnym czy nie straci się kontroli nad pojazdem jadącym na granicy przyczepności. Nie mówić już o tym, że tacy kierujący stwarzają niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi.

Zobacz również