Szczęśliwie zakończyły się wczorajsze poszukiwania 62-latka

Szczęśliwie zakończyły się wczorajsze poszukiwania 62-latka

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 62-letniego pensjonariusza domu pomocy społecznej z terenu gminy Mszana Dolna, który oddalił się w nieznanym kierunku. Mężczyzna ubrany był tylko w bluzę spodnie dresowe i pantofle. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli między innymi policjanci z KPP w Limanowej, KP w Mszanie Dolnej oraz strażacy z PSP i OSP.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (3.12), przed godz. 18.00 pensjonariusz DPS-u opuścił swój pokój i oddalił się w nieznanym kierunku. 62-letni mężczyzna jest osobą wymagającą opieki, nie miał telefonu, nie było wiadomo dokąd poszedł. Opiekunowie próbowali odnaleźć mężczyznę – sprawdzili teren ośrodka oraz teren wokół placówki. Z uwagi na niską temperaturę i padający śniegu oraz fakt, iż zaginiony 62-latekubrany był tylko w bluzę, spodnie dresowe i pantofle, kilka minut po 18.00 pracownicy DPS-uzgłosili zaginięcie na policję.

Dyżurny Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej natychmiast przekazał komunikat patrolom. Do akcji poszukiwawczej, w której brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej oraz strażacy ochotnicy. Dwie godziny później 62-letniego mężczyznę idącego wzdłuż torów kolejowych znaleźli strażacy z OSP. Policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, aby zbadać mężczyznę. Jego stan nie wymagał hospitalizacji.

Zobacz również