W Mikołajki 11-letni Mateusz otrzymał podziękowania za wzorową postawę

W Mikołajki 11-letni Mateusz otrzymał podziękowania za wzorową postawę

To były trochę inne Mikołajki dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zasadnem niż zazwyczaj. Wychowanek placówki 11-letni Mateusz Wąchała otrzymał podziękowania od mundurowych, a gratulacje chłopcu złożyła również wicestarosta Agata Zięba i sołtys gorczańskiej miejscowości.

Jego wzorowa postawa i godna naśladowania zasługuje na szczególne słowa uznania. Dokładnie tydzień temu w środę Mateusz skończył lekcje o godz. 13:30. I miał przed sobą półgodzinny spacer do domu. Zdarzało mu się, że w drodze czasem ucinał sobie krótką rozmowę ze starszym mężczyzną, panem Marianem, który mieszkał samotnie. Tego dnia niestety mężczyzny nie było wokół obejścia, a chłopca zaniepokoił znajomy odgłos szczekającego psa. Jego reakcja była natychmiastowa. Podszedł do nieprzytomnej osoby, który nie dawał żadnych oznak życia. Chłopiec się nie przestraszył i szybko pobiegł po pomoc do jednego z pobliskich domów, w którym wiedział, że jest osoba, która może zadzwonić po karetkę.

Mateusz nie może zapomnieć, jak wyglądało, to jego spotkanie ze starszym mężczyzną, którego ostatecznie życia niestety nie udało się uratować.  

W dniu Św. Mikołaja odwiedziliśmy szkołę w Zasadnem, gdzie miała miejsce skromna uroczystość związana z podziękowaniami dla Mateusza i jego rodziców.

Zobacz również