W niedzielę odbędzie się Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę odbędzie się Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy

10 grudnia na placu targowym w Mszanie Dolnej odbędzie się Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Przygotowano wiele atrakcji.

– Powoli zaczynamy wchodzić w klimat świątecznego oczekiwania. Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, 10 grudnia, na placu targowym w Mszanie Dolnej poczujemy pełną magię Godnych Świąt. Zaprosiliśmy do udziału rękodzielników, artystów, twórców z naszego regionu (i nie tylko); co więcej dodatkowych emocji zapewni nam II Konkurs Potraw Wigilijnych organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki. Tak jak przy wcześniejszych wydarzeniach, integrujemy się w ramach działań Zagórzańskich Dziedzin i współpracy trzech zagórzańskich samorządów. Świąteczna atmosfera rozgrzewać będzie nas już od niedzielnego poranka. Rozpoczynamy o godz. 10:00, a po uroczystym otwarciu, zaplanowanych mamy kilka koncertów ze wspólnym kolędowaniem i finał konkursu kulinarnego o godz. 14:00. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dodatkową atrakcję – żywe zwierzęta. Będzie okazja do spróbowania tradycyjnych, zagórzańskich potraw, szukania inspiracji i prezentów. Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy to najlepsze miejsce i czas na przygotowanie się do nadchodzących świąt – zapewniają organizatorzy. 

Program:

10:00 – oficjalne otwarcie Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego,

11:00 – wspólne kolędowanie z Kapelą Kościelnioki,

12:00 – wspólne kolędowanie z Orkiestrą Dętą „Sami Swoi”  z Kasinki Małej – Zagródca,

13:00 – wspólne kolędowanie  z Orkiestrą Dętą OSP w Mszanie Dolnej,

14:00 – II Konkurs Potraw Wigilijnych,

15:30 – wspólne kolędowanie z Kapelą Kościelnioki,

16:00 – zakończenie Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Na swoje stoiska zapraszają: Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”, „Sznurkowe Perełki”, Maria Knapczyk i Ula Kołodziej, „Serki gorczańskie” Monika Kubik, „Miody i produkty pszczele od Moniki i Piotra z Koniny”, „Drewniane Cuda” z Kasinki Małej, Małgorzata Suder, Maciej Komeza, „Hafthan” Konina, Józefa Potaczek, Danuta i Ewa Franczak, Zofia Suder i Anna Mrózek-Kotarska, Zofia Kalczyńska, PSONI Mszana Dolna, „Sabyart”, Maria Bolisęga, Jolanta Klimek, KG „Paradne Gosposie”, Stowarzyszenie „Spod Ćwilina”, Pasieka „Pszczółka”, Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej, „Stroikowe Sny”, Barbara Jarosz, Ewa Różak, Ewa Szymczyk, Ula Pajdzik, Sylwia Bal, Ewa Kosakiewicz, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, WTZ przy Stowarzyszeniu „Remedium”, Fundacja „Na Psim Ogonie”, Maria Nawara, P.P.H. „Reglle”, „Lawendowe Podhale”, Agnieszka Sroka, Agnieszka Figura, „Szydełkiem robione”, Pracownia kaletnicza „Merlo”, „Pszczele Ścieżki” Pasieka Hobbystyczna, „Swojskie Śwniobicie”, Flow 4 More, Anna Ulman.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli marszałek Witold Kozłowski i starosta Mieczysław Uryga.

źródło: Zagórzańskie Dziedziny; oprac. MAG

fot. Zagórzańskie Dziedziny

Zobacz również