Wyjątkowy dzień w Mszanie Dolnej – I Pochód Osób Niepełnosprawnych oraz III Gala Wolontariatu

Wyjątkowy dzień w Mszanie Dolnej – I Pochód Osób Niepełnosprawnych oraz III Gala Wolontariatu

8 grudnia w Mszanie Dolnej świętowali wolontariusze. W tym roku była to również okazja do integracji międzypokoleniowej i podkreślenia ogromnego znaczenia i potencjału osób z niepełnosprawnościami.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w intencji osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i wolontariuszy w kościele pw. św. Michała Archanioła z oprawą muzyczną zespołu „Dolina Mszanki”. Następnie uczestnicy, prowadzeni przez Orkiestrę św. Sebastiana, wyruszyli ulicami Mszany Dolnej w I Pochodzie Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Jestem, czuję, potrzebuję”. III Gala Wolontariatu odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Prowadzili ją Karolina Maria Zapała – prezes Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” oraz Bartosz Gocał. Publiczność obejrzała występy artystyczne, w tym premierowe wykonanie na żywo piosenki Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość”. Utwór dedykowany wszystkim wolontariuszom zaśpiewali Bogdan Świerczek, Dorota Gil, Kaja Kolarska oraz Izabela Bitner. Podczas gali ogłoszono Koordynatora i Wolontariusza Roku 2023 oraz wręczono wyróżnienia dobroczyńcom.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Środowiskowy Dom Samopomocy w Mszanie Górnej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej,  Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej, mszańskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. DPS w Rabie Niżnej, DPS w Kasinie Wielkiej, SP nr 1 w Mszanie Górnej, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku, SP w Niedźwiedziu, KG „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mszanie Górnej, Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu „Promyk” w Łukowicy, wójt Bogdan Łuczkowski

Zobacz również