Wyprawa do dalekiej Japonii. Limanowski Klub na Światowym Turnieju IKON IFKC 2023 w Osace!

Wyprawa do dalekiej Japonii. Limanowski Klub na Światowym Turnieju IKON IFKC 2023 w Osace!

Ekipa reprezentująca Limanowski Klub Kyokushin Karate niedawno wróciła z pasjonującej wyprawy do dalekiej Japonii, gdzie jeden z zawodników klubu Sensei Mateusz Puch brał udział w prestiżowym Światowym Turnieju IKO Nakamura IFKC w Osace. To była nie tylko okazja do rywalizacji sportowej, ale również wyjątkowa podróż kulturowa.

Limanowski team spędził kilkanaście dni w Japonii. Centralnym punktem wyprawy był turniej i zawody sportowe, w których wzięło udział ponad 1200 zawodników z całego świata. Limanowscy karate wzięli również udział w między innymi: seminarium Karate Kyokushin z legendą Kyokushin Makoto Nakamurą (jedynym w historii dwukrotnym z rzędu zdobywcą Mistrzostwa Świata w kategorii otwartej), a także w uroczystej Sayonarze, na której Shihan Zbigniew Goliński wraz z Shihan Piotrem Sawickim reprezentowali Polskę (BC IKON Poland).

Podczas pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni, zawodnicy mieli okazję zwiedzić znane zabytki i urokliwe miejsca Tokio i Kioto, odkrywając bogactwo japońskiej kultury i historii. Odwiedzili między innymi kilka lokalnych świątyń, legendarne Dojo Masutatsu Oyama, czy grób twórcy Karate Kyokushinkai.

Ta wyprawa była nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło zawodnikom i trenerom z Limanowej na bezpośrednie zetknięcie się z korzeniami Karate Kyokushin. Więcej o tej niezwykłej podróży można przeczytać na stronie klubu tutaj.

Galeria zdjęć

Zobacz również