Zagórzański Koncert Świąteczno-Noworoczny Orkiestry Dętej z Mszany Górnej

Zagórzański Koncert Świąteczno-Noworoczny Orkiestry Dętej z Mszany Górnej

29 grudnia o godzinie 19:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, odbędzie się Zagórzański Koncert Świąteczno-Noworoczny. To magiczne wydarzenie, organizowane przez Orkiestrę Dętą z Mszany Górnej, przeniesie wszystkich uczestników w świat zagórzańskiej tradycji, za sprawą regionalnych strojów oraz repertuaru złożonego z rodzimej muzyki.

Na scenie, wraz z orkiestrą, pojawią się muzycy grający na instrumentach smyczkowych, chór parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Mszany Dolnej oraz utalentowani wokaliści, w tym specjalny gość – Tomasz Jarosz, zwycięzca „Szansy na sukces” z 2020 roku. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną tradycyjne kolędy i pastorałki, zarówno z regionu górali zagórzańskich, jak i górali podhalańskich, a także repertuar zaczerpnięty z muzyki filmowej. Osiemdziesięciu muzyków, głównie amatorów, stworzy na tę okoliczność unikalną orkiestrę symfoniczną, połączoną z 30 osobowym chórem. Celem wydarzenia jest nie tylko dostarczenie publiczności wyjątkowych doznań muzycznych, ale także wzmocnienie więzi społecznych w naszej okolicy, propagowanie kultury muzycznej oraz popularyzacja regionu zagórzańskiego wśród mieszkańców całego kraju. Koncert, mający już swoją wieloletnią tradycję, z roku  na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem społeczności lokalnej. W zeszłym roku mszański kościół wypełniło około 800 słuchaczy, a w tym roku oczekuje się jeszcze większej frekwencji.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki i tradycji do udziału w tegorocznym Zagórzańskim Koncercie Świąteczno-Noworocznym, który oferuje niezapomniane chwile artystycznego uniesienia.

Swoim Patronatem honorowym objęli: Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm RP, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Lasy Państwowe – Paweł Szczygieł – Dyrektor RDLP w Krakowie, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna.

tekst: Orkiestra Dęta z Mszany Górnej; oprac. MAG

fot. Orkiestra Dęta z Mszany Górnej

Zobacz również