23 pary małżeńskie ze Słopnic świętowały Złote Gody

23 pary małżeńskie ze Słopnic świętowały Złote Gody

23 pary z terenu gminy Słopnice świętowały Złote Gody. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od wspólnej mszy świętej w kościele pw. św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych, którą koncelebrowali proboszczowie ks. Stanisław Kumiega oraz ks. Jan Gniewek.

Podczas okolicznościowego spotkania małżonkowie z 50-letnim stażem zostali odznaczeni przez wójta Adama Sołtysa Medalem Długoletniego Pożycia Małżeńskiego, nadanym przez Prezydenta RP oraz otrzymali listy gratulacyjne z rąk przewodniczącego Rady Gminy Słopnice, Józefa Bednarczyka. Proboszczowie ks. Jan Gniewek i ks. Stanisław Kumiega przekazali życzenia i błogosławieństwo skierowane do par obchodzących jubileusz przez biskupa Andrzeja Jeża. Gratulacje, życzenia i kwiaty na ręce małżonków złożyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Maria Janas. W wydarzeniu udział wzięli również sekretarz Anna Strug, skarbnik Jan Więcek oraz dyrektor ZPO Renata Młynarczyk-Pach. Dla jubilatów wystąpili „Mali Słopniczanie” oraz uczennice Zespołu Placówek Oświatowych.

Medalem zostali odznaczeni: Helena i Józef Bolsęgowie, Anna i Franciszek Curzydłowie, Anna i Józef Florkowie, Zofia i Karol Florkowie, Zofia i Marian Jedleccy, Józefa i Władysław Klimkowie, Rozalia i Stanisław Liskowie, Katarzyna i Stanisław Pachowie, Stanisława i Stanisław Papieżowie, Maria i Bolesław Piaskowy, Józefa i Władysław Piechnikowie, Maria i Kazimierz Sarneccy, Maria i Jan Staśkowie, Maria i Władysław Strugowie, Maria i Władysław Ubikowie, Rozalia i Stanisław Ubikowie, Genowefa i Józef Wążowie, Rozalia i Józef Wikarowie, Helena i Jan Wojcieszakowie, Anna i Franciszek Woźniakowie, Anna i Stanisław Woźniakowie, Kazimiera i Jan Woźniakowie, Maria i Stanisław Wróblowie.

źródło: Urząd Gminy Słopnice; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Słopnice

Zobacz również