Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób skórnych

Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób skórnych

Skóra jest największym narządem człowieka – dlatego też zakres schorzeń, których leczeniem zajmuje się dermatologia jest niezwykle różnorodny. Specjaliści z tej dyscypliny zajmują się nie tylko zdrowiem skóry, ale także problemami, które może wywołać zły stan tej tkanki.

Bardzo często bagatelizujemy różne dolegliwości skórne i leczymy je domowymi sposobami. Okazuje się jednak, że nieraz mają one podłoże grzybicze lub bakteriologiczne, a nieodpowiednio leczone doprowadzają do trudnych do usunięcia zmian przewlekłych i powstawania trwałych zmian na skórze.

Dermatologia obejmuje diagnostykę i leczenie wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Na podstawie wywiadu oraz oględzin powierzchni skóry, włosów i paznokci dobry lekarz dermatolog potrafi również rozpoznać schorzenie ogólnoustrojowe wywołujące objawy widoczne na skórze i skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty (np. alergologa, reumatologa, endokrynologa, czy onkologa).

Gabinet dermatologiczny, który znajduje się w klinice ALLMEDICA przy ul. Orkana 10 w Mszanie Dolnej oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie wszelkiego rodzaju zmian skórnych.

default

KIEDY WARTO UDAĆ SIĘ DO DERMATOLOGA?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która skoncentrowana jest przede wszystkim na skórze, włosach i paznokciach. W obszarze zainteresowań dermatologii znajdują się także choroby ogólnoustrojowe, które mogą objawiać się na skórze. Do dermatologa warto umówić się przede wszystkim wtedy, gdy na skórze widoczne są niepokojące zmiany lub odczuwa się dolegliwości w jej obrębie. Może to być ból, świąd, łuszczenie się skóry, nadmierna suchość, obrzęk, zaczerwienienie, przebarwienia, grudki czy krosty.

Specjaliści gabinetu dermatologicznego w ALLMEDICA w Mszanie Dolnej oferują pomoc w następujących przypadkach: trądzik, łuszczyca, grzybica, atopowe zapalenie skóry i inne choroby alergiczne.Do dermatologa warto też zwrócić się celem okresowej oceny znamion (pieprzyków). W zależności od danego schorzenia specjalista wykona odpowiednie badania, na przykład: biopsję skóry czy dermatoskopię oraz wskaże właściwe postępowanie. Najczęściej obejmuje ono leczenie zewnętrzne lub ogólne, zazwyczaj wspomagane odpowiednimi dermokosmetykami. Niekiedy jednak konieczne jest przeprowadzenie drobnych zabiegów np. łyżeczkowania czy elektrokoagulacji.

W ramach gabinetu dermatologicznego w Allmedicaoferowane usługi takie jak:

  • Konsultacja dermatologiczna (osoby dorosłe i dzieci)
  • Łyżeczkowanie brodawek wirusowych
  • Mrożenie brodawek/zmian (krioterapia)
  • Wycięcie zmiany naskórnej 
  • Dermatoskopia
  • Posiew materiału ze skóry, tkanki podskórnej 
  • Posiew na obecność bakterii beztlenowych
  • Posiew na obecność grzybów drożdżopodobnych
  • Posiew wymazu ze skóry (tlenowe) (nosicielstwo)
  • Posiew ze zmiany trądzikowej (tlenowe i beztlenowe)

DOŚWIADCZONA KADRA MEDYCZNA

W ramach gabinetu dermatologicznego przyjmuje:
lek.Maciej MaciejczykAbsolwent kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – studia ukończył w 2020r. – a obecnie słuchacz Szkoły Doktorskiej ŚUM. Po rocznym stażu podyplomowym podjął pracę na stanowisku młodszego asystenta w Oddziale Dermatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, gdzie pracuje nadal. W 2022r. ukończył kurs dermatoskopowy (podstawowy i średniozaawansowany) w Akademii Dermatoskopii dr Jacka Calika we Wrocławiu. Nieustannie doskonali swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, m.in: w V Letniej Akademii Dermatologii (Przygoń, 07.2022), Forum Leczenia Ran (Zakopane 09.2022), IV Bieszczadzkich Spotkaniach z Dermatologią (Arłamów 09.2022), Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej ExCute (Łódż, 03.2023) czy I Śląskich Dniach Dermatologicznych (Katowice, 04.2023r.) Od kilku miesięcy jest uczestnikiem webinarów dermatologiczno- wenerologicznych Edu Derm prowadzonych pod kierownictwem Prof. dr hab. n. med. Adama Reicha oraz prenumeratorem czasopisma Dermatologia po dyplomie. 

Przyjmuje dzieci i dorosłych

Serdecznie zapraszamy na konsultacje!

Zarejestrować się na wizytę można pod numerem +4822 610 10 10 , przez e-rejestracjęhttps://tiny.pl/cv1kp

KLINIKA ALLMEDICA – TU ZNAJDZIESZ SWOJEGO SPECJALISTĘ!

Allmedica przy ul. Orkana 10 w Mszanie Dolnej jest prywatną kliniką specjalistyczną powstałą w 2019 roku. W oparciu o znakomity zespół lekarzy specjalistów, wykwalifikowany personel oraz nowoczesną aparaturę diagnostyczną oferuje kompleksową opiekę medyczną z zakresu wielu dziedzin medycyny.

W przychodni można skorzystać z usług Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) oraz szeregu gabinetów specjalistycznych. Usługi świadczone są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatnie.

default

ALLMEDICA to:

✔️ umawianie godzinowe (wizyty bez kolejek!)

✔️  możliwość rejestracji online

✔️  szeroki zakres usług

✔️  profesjonalna i doświadczona kadra medyczna

✔️  diagnostyka laboratoryjna

✔️  nowoczesny sprzęt medyczny


www.allmedica.pl

Zobacz również