Mszana Dolna. Koncert Noworoczny im. Konrada Nawary. Artyści wsparli Magdę Klimek

Mszana Dolna. Koncert Noworoczny im. Konrada Nawary. Artyści wsparli Magdę Klimek

Noworoczny koncert w wykonaniu absolwentów, a także tych uczniów, którzy obecnie kształcą się w murach ZSTI w Mszanie Dolnej, to już tradycja. Od 12 lat spotykają się, aby wspólnie kolędować i wspierać potrzebujących. Patronat nad wydarzeniem objęła nasza telewizja.

Na kameralnej scenie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, a także dźwięki muzyki rozrywkowej.  W ubiegłym roku wsparcie otrzymała Julia Nieckula, a dochód z tegorocznego wydarzenia został przeznaczony na rehabilitację Magdy Klimek.

Magda urodziła się z porażeniem mózgowym, większą część życia spędziła na wózku inwalidzkim. Magda ukończyła technikum, zdała egzaminy zawodowe i maturę, rozpoczęła studia i wstała z … wózka. Tym samym ta skromna, ale zawsze uśmiechnięta dziewczyna, udowodniła, że ogromna determinacja, pasja, radości życia i wola walki pozwalają pokonać bariery, które wydają się nie do pokonania. Aby jej wysiłek nie poszedł na marne, konieczna jest kontynuacja kosztownej rehabilitacja, której koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny. Tata Magdy nie żyje od kilku lat. 

Magda jest pod opieką fundacji Siepomaga.pl.

https://www.siepomaga.pl/magda-klimek?fbclid=IwAR3L9z41-1PdCC8cyzj3JqI68DYlvQu5qXLSdhC1q5jmhIM66mblX8h4oGk

Od trzech lat akcji charytatywnej patronuje Konrad Nawara. To właśnie pamięć o uczniu mszańskiej placówki, a także utalentowanym muzyku jednoczy serca w niesieniu pomocy. Lilia św. Antoniego odebrana przez mamę Konrada – panią Marię, stała się również symbolem tej akcji charytatywnej.

Akcję postanowił wesprzeć znany z telewizyjnych projektów muzycznych, mający na koncie pierwszą płytę „Jak za dawnych lat” – rabczański muzyk Bogdan Świerczek, który wspólnie z Aleksandrą Król – Czop, będącą również niekwestionowaną gwiazdą koncertu, spotkali się podczas XIII edycji programu The Voice of Poland.

Można było również zobaczyć Bogdana Nawarę i specjalny na tę okazję utworzony zespół złożony z byłych już muzyków Instal Bendu. Wspólnie z nim wystąpili Zbigniew Skwarczek – utalentowany saksofonista, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na stałe związany z zespołem SYNTOTEKA oraz z zespołem jazzowo-rozrywkowym THE JAZZ TALKERS. Zbyszka i Bogdana wsparł też Kuba Wacławik na gitarze basowej oraz jego koledzy z zespołu: Martyn Rataj (klawisze), Wojtek Śliwa (gitara elektryczna) oraz Krzysztof Frys (perkusja).

Oprócz wspomnianych artystów wystąpił Zespół Regionalny „Olszowianie” pod kierunkiem Wioletty Kraus z rodzinnej miejscowości Konrada, rozśpiewana rodzina z Olszówki, również związana z ZSTI, czyli Kapela Kościelnioki działająca przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”, budującej tożsamość lokalnej marki Zagórzańskie Dziedziny oraz rozśpiewana uczennica ZSTI – Kaja Kolarska prowadząca swój kanał na Youtube, na którym pojawiają się jej covery tworzone z pomocą taty. Nie również w nowym składzie mogło zabraknąć działającego w szkole Instal Bendu, którym zawiaduje Andrzej Głowa. Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe statuetki, a na koniec  wspólnie wykonali kilka kolęd.

Koncert poprzedziło wspólne kolędowanie szkolnej społeczności przy żłóbku w Kościele Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Tę część uświetniła Zagórzańska Kapela Huberta Rapciaka.

Tekst: organizatorzy/oprac. jbudacz

fot. Tv28 i ZSTI

Zobacz również