Oficjalne otwarcie zmodernizowanej świetlicy w Zamieściu

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej świetlicy w Zamieściu

Świetlica w Zamieściu została oficjalnie otwarta po przebudowie. Generalnym wykonawcą była firma „Gurgul”. Środki na to zadanie w wysokości 1 905 tys. zł pozyskał samorząd gminy Tymbark z rządowego programu „Polski Ład”.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Zamieścia i goście. Powitała ich Ewa Skrzekut, dyrektor Biblioteki Publicznej w Tymbarku. Budynek poświęcił ks. proboszcz Jan Banach. Została również odsłonięta tablica pamiątkowa, poświęcona Andrzejowi Bugańskiemu (1962-2022) byłemu radnemu i sołtysowi. Odsłonięcia dokonała Danuta Bugańska.

Wójt Paweł Ptaszek przestawił historię budynku, która sięga lat 60-tych XX,  z uwzględnieniem aktualnej działalność świetlicy oraz planów na przyszłość. Podziękował również wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc przy pracach inwestycyjnych, które miały miejsce w budynku i wokół niego. Głos zabrali Stanisława Urbańska – przewodnicząca Rady Gminy, Zbigniew Hojnor i Dariusz Molek – radni z Zamieścia oraz Czesław Kawalec – radny powiatu limanowskiego. W imieniu świetlicowej społeczności młodzież podziękowała za przeprowadzoną modernizację i przekazała gospodarzowi gminy akwarelę z widokiem budynku świetlicy. Ostatnim punktem wydarzenia był koncert kolęd w wykonaniu uczniów Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z Zamieścia.

Świetlica ma wielu przyjaciół i darczyńców – przedsiębiorców i mieszkańców Zamieścia, którzy pomogli przy wyposażeniu nowych pomieszczeń oraz pracowali w formie wolontariatu. Są to: Józef Kurek – właściciel firmy „Karpol”, Czesław Czyrnek, Krzysztof Czyrnek, Bogusław  Opioła, Tomasz Pasyk, Roman Pasyk, Janusz Sędzik, Józef Kordeczka, Jan Michalik, Andrzej Puto i Zbigniew Hojnor. 

źródło: Ewa Skrzekut/BP w Tymbarku; oprac. MAG

fot. Tadeusz Rybka/UGTymbark

Zobacz również