Trwa III Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!”

Trwa III Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!”

Do 5 lutego przyjmowane są prace w wojewódzkim etapie trzeciej edycji Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!” Organizatorami konkursu są I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowują prace wizualne, naukowe i literackie na jeden z czterech tematów:

1. Czy rozwój sztucznej inteligencji to zagrożenie dla człowieka czy szansa na postęp cywilizacyjny? Rozważ problem, odnosząc się do wybranych koncepcji filozoficznych, tekstów kultury i własnych doświadczeń.

2. Czy wystarczą nam drzewa w Mincrafcie? Rozważ temat znaczenia przyrody dla rozwoju i dobrostanu człowieka, odwołując się do wybranych koncepcji filozoficznych i sytuacji medialnych.

3. Robić coś dobrego dla innych. Moralne motywacje w odpowiedzi na pytanie kim chcę być za 20 lat? Rozważ problem, odnosząc się do wybranych koncepcji filozoficznych, tekstów kultury i własnych doświadczeń.

4. „Jak żyć – spytał mnie w liście ktoś

kogo ja zamierzałem spytać

o to samo

Znowu tak jak zawsze

co widać powyżej,

nie ma pytań pilniejszych

od pytań naiwnych”

Wisława Szymborska „Schyłek wieku”

Rozważ słowa Wisławy Szymborskiej, odwołując się do wybranych koncepcji filozoficznych, tekstów kultury i własnych doświadczeń.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się TUTAJ

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również