Turystyczny Sylwester i powitanie Nowego Roku na szczycie góry Lubogoszcz

Turystyczny Sylwester i powitanie Nowego Roku na szczycie góry Lubogoszcz

To było jedyne takie sylwestrowe spotkanie blisko tysiąc metrów n.p.m. bez smokingów i fajerwerków, ale za to w otoczeniu lasu i towarzystwie miłośników górskich wędrówek.

Ponad 200 osób uczestniczyło we wspólnej mszy św., którą dla zgromadzonych odprawił Ojciec Ireneusz Siwek, proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika w Szczyrzycu.

Zorganizowanie takiego wydarzenia i w takim miejscu do łatwych przedsięwzięć na należało, bo to również sporo wyzwań. Jednak inicjatorzy akcji Odkryj Beskid Wyspowy stanęli na wysokości zadania. A turyści byli zachwyceni zarówno oprawą, jak możliwością spędzenia ostatniego dnia roku, witając również ten nowy. Stąd też nie mogło zabraknąć posiłku, jak i ciepłej herbaty oraz życzeń.

Oczywiście trud i wysiłek związany z dotarciem na szczyt Lubogoszcza został doceniony przez organizatorów. Spośród grona turystów wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika. I tak, jak w każdym ze spotkań akcji OBW wyróżniono te osoby, które przyjechały z najdalszego zakątka Polski, a szampan trafił również w ręce najmilszego i najmilszej uczestniczki. Wyróżniono również uczestników w kategorii rodzinnego odkrywania.

Zobacz również