W Laskowej odbył się XXVIII Przegląd Grup Kolędniczych

W Laskowej odbył się XXVIII Przegląd Grup Kolędniczych

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej odbył się XXVIII Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Laskowa. W konkursie zaprezentowało się 9 grup kolędniczych. Gościnnie wystąpiła grupa „Z Herodem” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach, a także kapela rodzinna „Kubioki” z Łososiny Dolnej.

Występy oceniali eksperci z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu: Jadwiga Adamczyk – muzyk, Marta Smólczyńska – etnolog oraz Monika Kurzeja – dialektolog.

WYNIKI

Kategoria dziecięca:

I miejsca – Grupa Kolędnicza „Z gwiazdą” ze Żmiącej, „Kolędnicy spod Jaworz z Szopką” z Jaworznej oraz Grupa Kolędnicza Z szopką” z Ujanowic,

II miejsca – „Draby noworoczne” z Laskowej, Grupa Kolędnicza „Z gwiazdą” z Krosnej, Grupa Kolędnicza „Z turoniem” z Sechnej oraz „Herody” z Kamionki Małej.

Kategoria młodzieżowa:

I miejsce – „Krośnioki z Gwiazdą” z Krosnej.

Kategoria dorosłych:

I miejsce – nie przyznano,

II miejsce – Parafialna Grupa Kolędnicza ze Żmiącej.

Na XXIII Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie Ta Turoniowi” w Lubomierzu zakwalifikowano: „Krośnioki z Gwiazdą” z Krosnej, Grupę Kolędniczą „Z gwiazdą” ze Żmiącej, „Kolędników spod Jaworz z Szopką” z Jaworznej, Grupę Kolędniczą „Z szopką” z Ujanowic.

Wszystkie grupy biorące udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody pieniężne, ufundowane przez organizatorów. Nagrody wręczyli: starosta Mieczysław Uryga, wójt Piotr Stach oraz Zofia Bukowiec – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Laskowa.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności gminy Laskowa i turystów.

źródło: GOKSiT Laskowa; oprac. MAG

fot. GOKSiT Laskowa

Zobacz również