W piątek wernisaż wystawy Agnieszki Maliczak pt. „Z miłości do różności”

W piątek wernisaż wystawy Agnieszki Maliczak pt. „Z miłości do różności”

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Z miłości do różności” Agnieszki Maliczak, który odbędzie się 26 stycznia br. o godzinie 17.

Artystka – twórczyni „różności” jak o sobie mówi, jest animatorką kultury, miłośniczką górskich wypraw, turystyki historii i przyrody, angażującą się m.in. w czynną ochronę Podkowca Małego (gatunek nietoperza), a jako promotorka regionu działa również pod nazwą „Wyspa Podkowca”. Jak sama mówi – jest zakochana w kulturze Lachów i Górali. Agnieszka Maliczak urodziła się w małym miasteczku Września w województwie wielkopolskim, gdzie po ukończeniu Akademii Fryzjerskiej w Kaliszu pracowała jako stylistka fryzur w renomowanych poznańskich salonach. Edukatorka i właścicielka pracowni fryzjerskiej.

Swe zdolności artystyczne zawdzięcza jak twierdzi bratu swojej babci, którego obrazy podziwiała jako młoda dziewczynka. Inspirowana twórczością znajomych artystów sama zaczęła malować i tworzyć rękodzieło. W roku 2018 zamieszkała na Podhalu.

Obecnie artystka tworzy w swojej małej pracowni w Beskidzie Wyspowym pod pseudonimem „Agaya”. Jest członkinią Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu i uczestniczką wystaw zbiorowych. Maluje pastelami, farbami akrylowymi i olejnymi. Piękne widoki, zapach lasu i ukochane góry są dla niej inspiracją i zaproszeniem do tworzenia nie tylko krajobrazów, ale i realizowania pomysłów, które przelewa na płótno i starą deskę.

Zobacz również