W przeszłości był trenerem Limanovii. Robert Kasperczyk wraca na ławkę trenerską Sandecji

W przeszłości był trenerem Limanovii. Robert Kasperczyk wraca na ławkę trenerską Sandecji

Jak ustalił portal DTS24, nowym trenerem Sandecji zostanie Robert Kasperczyk. Jego asystentem ma być Kordian Wójs. Robert Kasperczyk wraca na ławkę trenerską Sandecji. W przeszłości prowadził występującą w II lidze MKS Limanovię.

Oficjalnie, nazwisko nowego trenera Sandecji poznamy w ten weekend. Jeśli ustalenia portalu DTS24 okażą się prawdziwe, dla Roberta Kasperczyka będzie to powrót na trenerską ławkę Sandecji (po ośmiu latach). Szkoleniowiec ma 56 lat. W swojej trenerskiej karierze prowadził między innymi: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stal Rzeszów i Motor Lublin. Sternikiem „Biało-czarnych” był od maja 2015 roku, zastępując na stanowisku Dariusza Wójtowicza. Potem został szefem skautingu w Cracovii – czytamy na sportowej witrynie portalu.

Robert Kasperczyk dobrze znany jest również kibicom MKS Limanovii. Co prawda krótko, bo od maja 2014 roku prowadził drużynę MKS Limanovii, to dał się poznać, jako bardzo ciepły i sprawdzony fachowiec. niestety, miał zbyt mało czasu, aby udowodnić swoje możliwości. odziedziczona po Ryszardzie Wieczorku drużyna ze stolicy Beskidu Wyspowego spadła z II ligi.

Później szkoleniowiec pod swoje skrzydła wziął zespół Sandecji, jednak po braku oczekiwanych wyników na tym stanowisku zastąpił go Radosław Mroczkowski.

Po tych piłkarskich przygodach szkoleniowiec rodem z Tuchowa swoją przyszłość związał z Cracovią, a także Podbeskidziem Bielsko-Białą.

A to jeden z naszych archiwalnych materiałów i rozmów z trenerem Robertem Kasperczykiem.

Zobacz również