„Z miłości do różności” – wystawa Agnieszki Maliczak

„Z miłości do różności” – wystawa Agnieszki Maliczak

Do 22 lutego w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można oglądać prace Agnieszki Maliczak. Wernisaż wystawy pt. „Z miłości do różności” odbył się 26 stycznia.

Agnieszka Maliczak pochodzi z Wrześni. Obecnie mieszka w gminie Łukowica. Podkreśla, że jest zakochana w naszym regionie, jego kulturze, przyrodzie oraz życzliwej, inspirującej społeczności. Uwielbia górskie wyprawy i angażuje się w ochronę podkowca małego – gatunku nietoperza.

Ekspozycja w Limanowej składa się z pejzaży, twórczości dekoracyjnej i tekstów autorskich.

W otwarciu wystawy wzięli udział przedstawiciele samorządów powiatu limanowskiego i gminy Łukowica, instytucji, stowarzyszeń, lokalnego środowiska kultury i sztuki. Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego – Wojciech Włodarczyk w imieniu starosty Mieczysława Urygi przekazał autorce gratulacje wraz z pamiątkowym listem i upominkiem. Głos zabrali m.in. wójt Bogdan Łuczkowski, dyrektor GOKSiT w Łukowicy – Jarosław Czaja oraz Wioletta Wardęga – wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, do którego należy Agnieszka Maliczak.

Sama artystka opowiedziała o swoich życiowych i artystycznych doświadczeniach. Wykonała na gitarze autorski utwór pt. „Piosenka o Łukowicy”.

źródło: Powiat Limanowski; oprac. MAG

fot. profil wójta Bogdana Łuczkowskiego

Zobacz również