Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Marzeny Palki

Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Marzeny Palki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Wydarte” Marzeny Palki. Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Ekspozycja składa się z 11 obrazów-obiektów na płótnie w technice olejnej oraz 19 rysunków wykonanych na stronach starej księgi. Prace Marzeny Palki ukazują postaci kobiet inspirowane przedstawieniami z obrazów wielkich mistrzów malarstwa minionych stuleci, które zostały „wydarte” ze swych dotychczasowych ram, z otaczających ich ludzi, przedmiotów i przeniesione niczym w alternatywny świat. Cały cykl ma przywodzić na myśl zmiany, refleksję o własnym szczęściu, na którą warto poświęcić chwilę, gdyż czas płynie nieubłaganie. Dzięki pracom młodej artystki będziemy mogli odkryć nowe oblicze sztuki.

Marzena Palka jest absolwentką malarstwa na wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom uzyskała z wyróżnieniem w pracowni interdyscyplinarnej dr. Sebastiana Wywiórskiego. Jej twórczość prezentowana była na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

źródło: MBP w Limanowej; oprac. MAG

fot. MBP w Limanowej

Zobacz również