Złoty Rysie rozdane. Honorowe wyróżnienia otrzymały osoby oraz instytucje promujące Beskid Wyspowy

Złoty Rysie rozdane. Honorowe wyróżnienia otrzymały osoby oraz instytucje promujące Beskid Wyspowy

Przyznano honorowe odznaki złotego rysia. Wyróżnienie po raz drugi zostało wręczone osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz popularyzacji Beskidu Wyspowego.

Złotego Rysia otrzymał Robert Makłowicz, który wędrując po Beskidzie Wyspowym zrealizował 8 filmowych odcinków kulinarnych. W swoich programach opowiadał on nie tylko o kuchni naszego regionu, ale też o walorach turystycznych i krajobrazowych.

Agata Petela z Radia Plus została laureatką w kategorii media. Miała okazję przemierzyć z mikrofonem Beskid Wyspowy i relacjonować na antenie ogólnopolskiej rozgłośni spotkania na beskidzkich wyspach.

Oboje nagrodzeni nie mogli być obecni na spotkaniu w urzędzie gminy w Dobrej.

Złotego rysia otrzymał przewodnik górski i działacz turystyczny Andrzej Matuszczyk. Pan Andrzej to ceniony w środowisku autor przewodników i map turystycznych po Beskidach.

Osobiście nagrodę odebrał również wójt Łącka Jan Dziedzina. Został doceniony za realizację inwestycji w obszarze turystyki.

Młodzieżową Orkiestrę Dęta z Tenczyna wyróżniono, jako instytucję, która wspiera akcję Odkryj Beskid Wyspowy. To również ważna na mapie kulturalnej regionu orkiestra z ponad 40-letnią historią.

Podczas spotkania Forum Gmin Beskidu Wyspowego podsumowano ubiegłoroczną zdobywanie beskidzkich wysp, a także zaakceptowano plan ramowy na 15. jubileuszową akcję  OBW.

Fot. Roland Mielnicki

Zobacz również