Emocje, kłótnie i brak porozumienia. Fiasko spotkania w sprawie włączenia LGD do LGD Ziemi Myślenickiej

Emocje, kłótnie i brak porozumienia. Fiasko spotkania w sprawie włączenia LGD do LGD Ziemi Myślenickiej

Z inicjatywy LGD Ziemi Myślenickiej w Urzędzie Gminy w Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie dotyczące przyłączenia do jej stowarzyszenia LGD Pięknej Ziemi Gorczańskiej.

Wydarzenie miało charakter konsultacji, stąd obecność przedstawicieli urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego, wójtów i burmistrzów 11 samorządów tworzących Lokalną Strategię Rozwoju LGD Ziemi Myślenickiej.

Na sali byli obecni radni miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź, a także włodarze wspomnianych samorządów. I choć nie zaproszono na to spotkanie członków zarządu LGD Pięknej Ziemi Gorczanskiej, to zdecydowali się oni tutaj pojawić. Podobnie, jak prezes LGD Między „Dalinem i Gościbią”.

Osią sporu w dyskusji stała się sprawa dotycząca włączenia trzech limanowskich samorządów, a także gminy Wiśniowa w struktury stowarzyszenia LGD Ziemia Myślenicka. Do tej koncepcji przekonywał niezdecydowanych burmistrz Myślenic Jarosław Szlechateka.

Z kolei przedstawiciele Departamentu Funduszy unijnych UMWM tłumaczyli dlaczego tak ważny jest natychmiastowy akces samorządów z naszego regionu do stowarzyszenia z Myślenic. Brak decyzji radnych spowoduje brak realizacji LSR, a tym samym przyznanych na realizację 36 mln zł.

Zobacz również