Łostówka. Strażacy wezwani do trudnej akcji Zapaliła się skrzynka elektryczna na słupie

Łostówka. Strażacy wezwani do trudnej akcji Zapaliła się skrzynka elektryczna na słupie

Nie często strażacy muszą zmagać się z tak niewdzięcznym i trudnym zadaniem, jakim jest pożar skrzynki elektrycznej. A tak właśnie było w tym przypadku. Zostali oni wezwani do Łostówki (gm. Mszana Dolna).

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy kilkanaście minut po północy. Zgłoszenie dotyczyło zajętej ogniem skrzynki elektrycznej przymocowanej na słupie energetycznym. Bezpośrednio zagrożony pożarem był kontener biurowy zlokalizowany tuż przy skrzynce elektrycznej.

– Na miejscu akcji działania ratownicze prowadzili strażacy z PC JRG PSP Limanowa i polegały one zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia do kontenera oraz ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej. Po opanowaniu sytuacji skontrolowano miejsce pożaru oraz kontener kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych ognisk pożaru – informuje st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy PSP w Limanowej

Oprócz strażaków czynności operacyjne prowadzili policjanci, a także pracownicy pogotowia energetycznego, którzy odłączyli kable zasilające od skrzynki elektrycznej.

Zobacz również