Nabór do Szkoły Muzyki Rozrywkowej TerazMy w Limanowej, Słopnicach i Męcinie

Nabór do Szkoły Muzyki Rozrywkowej TerazMy w Limanowej, Słopnicach i Męcinie

1 marca rozpoczyna się nabór do Szkoły Muzyki Rozrywkowej TerazMy na rok szkolny 2024/2025.

Szkoła Muzyki Rozrywkowej TerazMy powstała w 2017 roku, rozpoczynając swoją działalność w Słopnicach. Po kilku latach została rozszerzona o dodatkowe dwie filie – w Limanowej i Męcinie. Do każdej z nich aktualnie jest prowadzony nabór na kolejny rok.

Założycielką szkoły jest Joanna Drąg, która ukończyła m.in. Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz studia magisterskie edukacji muzycznej w Kielcach na Wydziale Wokalistki Estradowej. Aktualnie bierze udział w 2-letnich kursach dla pedagogów wokalnych w NVPI w Krakowie oraz w szkoleniach obejmujących Rehabilitację Wokalną DrVox Voice Therapy.

W szkole pracują wykształceni muzycy – młodzi i energiczni ludzie, dla których nauczanie to pasja połączona z hobby i zawodowym wykształceniem.

– Każdy uczeń wymaga indywidualnego podejścia i sposobu nauczania – dlatego nasza kadra spełnia te wszystkie wymagania, prowadząc uczniów ku rozwijaniu swoich dalszych umiejętności – mówi Joanna Drąg.

Szkoła może pochwalić się dużymi osiągnięciami swoich uczniów, którzy biorą udział w konkursach lokalnych, gminnych, powiatowych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Uczniowie bardzo często zajmują najwyższe miejsca na podium.

– Nasza szkoła organizuje na zakończenie roku szkolnego Koncert Dyplomowy dla każdego naszego absolwenta, który kończy w tym roku edukację w naszej szkole. Koncert Dyplomowy odbędzie się 7 czerwca w Limanowskim Domu Kultury w sali kameralnej, natomiast dla każdego ucznia organizujemy Koncert Wakacyjny na zakończenie roku szkolnego – odbędzie on 26 czerwca, również w budynku LDK w Limanowej w sali widowiskowej. Serdecznie zapraszamy! – dodaje Joanna Drąg.

Proces nauczania w szkole odbywa się według dwóch cyklów nauczania – dziecięcy (6-letni) oraz młodzieżowy (4-letni). Dla każdego z uczniów lekcje odbywają się indywidualnie, raz w tygodniu w wymiarze 45-minutowych lekcji.

Prowadzone są także zajęcia grupowe m.in. Grupa Wokalna (młodzieżowa oraz dziecięca). Szkoła – jak co roku – również zaprasza na KOLOROWĄ RYTMIKĘ DLA MALUCHA dla dzieci w wieku od 3-5 lat oraz na zajęcia grupowe skrzypiec „SMYCKI”. Na koniec roku szkolnego uczeń otrzymuje świadectwo, natomiast po ukończeniu szkoły absolwenci zdobędą DYPLOM UKOŃCZENIA. Uczniowie wyróżniający się najlepszym poziomem umiejętności oraz wiedzy, są docenieni otrzymując najwyższe wynagrodzenie, czyli „ZŁOTĄ NUTKĘ”.

Placówka daje możliwość rozwoju umiejętności ucznia w poszczególnych klasach, do których prowadzony jest coroczny nabór:

 • klasa wokalno-aktorska,
 • klasa gitary,
 • klasa skrzypiec,
 • klasa akordeonu,
 • klasa keyboard’u,
 • klasa perkusji,
 • klasa pianina,
 • klasa saksofonu.
 • klasa ukulele

Prowadzony nabór także dotyczy zajęć grupowych:

 • KOLOROWA RYTMIKA DLA MALUCHA (dla dzieci od 3 – 5 lat)
 • GRUPA WOKALNA (DZIECIĘCA, MŁODZIEŻOWA)
 • ZAJĘCIA GRUPOWE SKYRZPIEC – „SMYCKI”

Podczas lekcji uczeń poznaje kwestie związane z teorią muzyki oraz jest kształcony pod względem doskonalenia gry na instrumencie muzycznym, lub doskonalona jest technika śpiewu podczas lekcji wokalno-aktorskich.

– Wychowankowie są przygotowywani do odpowiedniego zachowania się na scenie. Organizujemy dla nich koncerty, gdzie wszyscy uczęszczający do szkoły mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami nabytymi w okresie nauczania. Szkoła organizuje szereg projektów w formie zajęć dodatkowych oraz konkursów, gdzie uczniowie mogą poczuć trochę zdrowej, scenicznej rywalizacji między sobą – podkreśla Joanna Drąg.

Szkoła od tego roku szkolnego posiada własne studio nagrań, które jest bezpłatne dla uczniów.

Szczegółowe informacje o naborze i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.szkola-terazmy.pl w zakładce „NABÓR 2024/2025”.

materiały informacyjne szkoły

Zobacz również