„(Nie)znane jasełka – Misterium Radosnej Części Różańca” w Skrzydlnej. W spektaklu wystąpili parafianie

„(Nie)znane jasełka – Misterium Radosnej Części Różańca” w Skrzydlnej. W spektaklu wystąpili parafianie

W kościele parafialnym w Skrzydlnej dwukrotnie zostały wystawione „(Nie)znane jasełka – Misterium Radosnej Części Różańca”. Spektakl powstał pod kierunkiem ks. Bogdana Mikołajczyka, a wystąpili w nim parafianie.

– (Nie)znane jasełka „Pójdźmy razem radosną drogą za Maryją do Jej Syna” to duchowa droga wyznaczona przez tajemnice radosne Różańca, w którą wyruszyło ponad 40 osób przygotowujących to ewangelizacyjne wydarzenie. Inscenizacje ukazując radosne wydarzenia z życia Maryi i Jej Syna miały pomóc widzowi odkryć głębie tajemnic radosnych Różańca i stanowią swego rodzaju zaproszenie do życia tymi tajemnicami w codzienności i rozważania ich głębi podczas modlitwy różańcowej. Widzowie mieli okazję wczuć się w scenerię wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat i wyobrazić sobie, jak te ważne wydarzenia związane z przyjściem Jezusa na świat mogły wyglądać – poinformowała parafia.

Widzowie obejrzeli zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, a następnie nawiedzenie św. Elżbiety i scenę nadania imienia Janowi. Nie zabrakło też obrazów z życia św. Józefa, który został wybrany na opiekuna dla Maryi i razem zmierzali do Betlejem, gdzie z trudem znaleźli miejsce na nocleg u jednego spośród pasterzy, który o tym wszystkim opowiedział pasterzom pasącym owce. Nie zabrakło ukłonu pasterzy oraz przybycia Trzech Mędrów ze Wschodu, którzy nawiedziwszy pałac Heroda, dotarli do stajenki betlejemskiej. Przedstawienie nie zakończyło się jak zwyczajne jasełka sceną w stajence. Inscenizacja obejmowała także ofiarowanie Jezusa Bogu, odnalezienie 12-letniego Jezusa w świątyni oraz wzruszające pożegnanie 30-letniego Jezusa ze swoją Matką w Nazarecie.

źródło: parafia w Skrzydlnej; oprac. MAG

fot. A Wolny

Zobacz również