Odszedł za wcześnie… KPP w Limanowej i SRH 1. PSP AK żegnają Andrzeja Śmierciaka

Odszedł za wcześnie… KPP w Limanowej i SRH 1. PSP AK żegnają Andrzeja Śmierciaka

19 lutego w wieku 52 lat zmarł Andrzej Śmierciak – wieloletni pracownik Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i członek Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

Śp. Andrzej Śmierciak był oddanym i sumiennym pracownikiem limanowskiej komendy.

– Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi i Przyjaciela Andrzeja Śmierciaka. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę. Andrzej Śmierciak był pracownikiem Korpusu Służby Cywilnej. W Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej pracował 28 lat głównie w Zespole Łączności i Informatyki. Miał 52 lata. Był człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze przyjazny, pomocny i otwarty dla ludzi. Dał się wszystkim poznać, jako sumienny pracownik i dobry Kolega. Jego śmierć jest ogromnym ciosem dla najbliższych oraz wszystkich tych, którzy Go znali i cenili. Andrzej na zawsze zostanie w naszej pamięci jako życzliwy kolega, zawsze pomocny, uśmiechnięty i pełen pasji. Będzie nam Ciebie brakowało. Kierownictwo limanowskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni składają rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Cześć Jego pamięci! – napisała w komunikacie KPP w Limanowej.

Pasją śp. Andrzeja Śmierciaka była rekonstrukcja historyczna.

– Andrzej był niezwykłą osobą, która przez wiele lat swojej działalności zrobiła wiele dobra dla świata rekonstrukcji historycznej. Był prawdziwym, kochającym całym sobą pasję, jaką jest rekonstrukcja historyczn. Stanowiła dla niego niemal całe życie. Posiadał ogromną wiedzę i zgromadził kolekcję artefaktów z okresu I i II wojny światowej. Zawsze doradził i okazywał wsparcie. Nie zapomnimy Cię, Andrzeju, spoczywaj w pokoju – tak stratę wyrazili koledzy z grupy rekonstrukcyjnej 1. PSP AK.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 lutego w Binczarowej. 13.20 – wprowadzenie do kościoła i różaniec. 14.00 – msza święta.

źródło: KPP w Limanowej; SRH 1. PSP AK; oprac. MAG

fot. udostępnione przez KPP w Limanowej; SRH 1. PSP AK

Zobacz również