Podsumowaliśmy 32. Finał WOŚP w Mszanie Dolnej

Podsumowaliśmy 32. Finał WOŚP w Mszanie Dolnej

W niedzielę 28 stycznia po raz 32. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla mszańskiego sztabu było to wyjątkowe wydarzenie, bowiem obchodził on swój mały jubileusz. Po raz 30. na ulice naszych miejscowości wyszli wolontariusze, aby zbierać pieniądze na rzecz orkiestry. Zapraszamy na relację z wydarzenia.

W sumie udało się zebrać ponad 216 tys. zł. To absolutny rekord. Od wczesnych godzin porannych już można było zobaczyć wolontariuszy z puszkami. Centrum dowodzenia, gdzie tak naprawdę zapadały w tym dniu wszystkie decyzję mieściło się, jak, co roku, niezmiennie od 30 lat – w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Przez cały dzień realizowaliśmy materiały filmowe, które można było zobaczyć podczas naszej transmisji na żywo. Tego wieczoru nasza relacja na facebookowym profilu telewizyjnym została odtworzona ponad 17 tysięcy razy. Krótkie materiały filmowe przeplataliśmy rozmowami.

W tym roku wolontariusze WOŚP zbierali pieniądze zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Fot. WOŚP Mszana Dolna, TV28

Zobacz również