Skorzystaj z darmowych ogłoszeń i sprzedaj swój motocykl!

Skorzystaj z darmowych ogłoszeń i sprzedaj swój motocykl!

Pasjonaci jazdy na dwóch kółkach bardzo często decydują się na wymianę swoich maszyn na nowe. Wiąże się to z koniecznością sprzedaży obecnie posiadanego jednośladu. Jak się jednak okazuje, wystawienie motocykla na sprzedaż nie zawsze jest tak proste, jak się wydaje. Sprzedawca musi zadbać o kilka ważnych kwestii, aby darmowe ogłoszenie skusiło potencjalnych klientów. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Proces sprzedaży motocykla warto rozpocząć od wizualnego i technicznego przygotowania pojazdu dla potencjalnego kupca. Z pewnością brudny, niesprawny oraz zaniedbany motocykl nie stanie się pierwszym wyborem potencjalnego nabywcy. Warto więc zadbać o to, aby ogłoszenia były atrakcyjne dla kupca — zanim wystawisz anonsy, umyj motocykl, napraw wszelkie szkody oraz zrób wyraźne zdjęcia!

Jak krok po kroku przygotować motocykl do sprzedaży?

Ogłoszenia darmowe to fantastyczny sposób na poinformowanie potencjalnych klientów o tym, że sprzedajesz swój motocykl bądź inną rzecz, której nie użytkujesz i dajesz dobrą cenę. Motocykl powinien być atrakcyjnie pokazany, by ogłoszenie zaciekawiło kupującego. Odpowiednio skonstruowane ogłoszenia motocyklowe to gwarancja, że Twoim jednośladem zainteresują się osoby rzetelne i faktycznie zainteresowane zakupem.

Proces przygotowania motocykla do sprzedaży to kwestia zadbania o takie aspekty, jak:

  • naprawienie wszystkich drobnych usterek, które nie tylko będą rzutować na odbiór ogłoszenia, ale również zaważą na ostatecznej cenie;
  • dokładne wyczyszczenie pojazdy, a ponadto solidne smarowanie łańcucha;
  • wykonanie wyraźnych zdjęć będących zupełną bazą do tego, by przyciągnąć potencjalnego nabywcę, zainteresować go pojazdem i jego zakupem.

Wszystkie ogłoszenia motocykli powinny zawierać w sobie szczegółowy opis stanu technicznego oraz wizualnego jednośladu. Nie powinno zabraknąć historii motocykla. Warto zaznaczyć, czy pojazd uległ wypadkowi, czy jest zupełnie bezwypadkowy. Można podkreślić to, jakie naprawy zostały zrealizowane, jakie wymiany, a do tego — kiedy się odbyły.

Dobrym pomysłem będzie zamieszczenie w anonsie takich informacji, jak numer rejestracyjny, numer VIN oraz data pierwszej rejestracji w kraju.

Darmowe ogłoszenia — jak wystawić kamper na sprzedaż? Przekonaj się!

Nie zwlekaj — dodaj darmowe ogłoszenie 

Wystawiając motocykl na sprzedaż, należy przygotować rzetelny opis, wyraźne, ostre zdjęcia, a także ustalić cenę, jaka będzie adekwatna do stanu pojazdu, zadowoli Cię, jako sprzedającego oraz da kupującym niewielkie pole do negocjacji. 

Zamiast zwlekać, wykonaj wszystkie powyższe kroki, a następnie rozpocznij procedurę, która zazwyczaj przebiega tak:

  • wybór kategorii produktów na sprzedaż;
  • dodanie tytułu ogłoszenia oraz zdjęć;
  • uzupełnienie opisu z uwzględnieniem wszystkich potrzebnych informacji;
  • dodanie danych kontaktowych, a także informacji odnośnie ewentualnych oględzin oraz negocjacji ceny.

Jak widać, nie jest to takie trudne, jak może się wydawać, a sprzedaż motocykla, na którym się już nie jeździ, może wnieść sporo do domowego budżetu lub zakupu nowego. 

(Artykuł sponsorowany)

Zobacz również