Spotkanie autorskie w stylu retro

Spotkanie autorskie w stylu retro

Przedwojenne przeboje muzyczne, słodkości, niecodzienne stroje, a przede wszystkim rozmowa o życiu dawnej Mszany Dolnej. W Miejskiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Wójcikiem, promujące książkę pt. „C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883–1914: Instytucja i ludzie”.

Spotkanie było okazją do przytoczenia anegdot umieszczonych w publikacji oraz przybliżenia życiorysów sędziów i adwokatów pracujących w Mszanie Dolnej. Michał Wójcik zaprosił do rozmowy osoby, które obecnie podejmują działania na rzecz lokalnej społeczności. Karolina Maria Zapała opowiedziała o inicjatywach Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość”, zwracając szczególną uwagę na integrację międzypokoleniową i aktywizację seniorów. Z kolei Ewa Zapała wspominała działania Stowarzyszenia LAMA – „Pociąg do przyjemności” na stacji PKP podczas przejazdu pociągu retro czy plenerowe kino letnie.

Najbardziej spektakularną częścią wydarzenia była prezentacja strojów z epoki, którą bada i opisuje Michał Wójcik. Stroje retro założyli członkowie „Kierunku Przyszłość”, Stowarzyszenia LAMA, a także przedstawicielki Stowarzyszenia „Dawnej Rabki Czar” oraz Stowarzyszenia Rękodzielników „Zagórzańscy Pasjonaci”. Na zaproszenie do wspólnej zabawy pozytywnie odpowiedzieli także uczestnicy spotkania, którzy starali się nawiązać do mody z dawnych lat. Stroje fachowo omówiła Barbara Słuszkiewicz, publicystka i badaczka dziejów Rabki-Zdroju.

Zobacz również