Region. Trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 2,1 promila alkoholu

Region. Trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 2,1 promila alkoholu

Limanowska policja apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą okazać się tragiczne.

W ostatni weekend policjanci z Limanowej zatrzymali troje nietrzeźwych kierujących. W piątek (9 lutego) o godzinie 20:30 w Mszanie Dolnej policjanci po otrzymanym zgłoszeniu, zatrzymali 36-latka, który kierował pojazdem marki Audi.

– Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzy wykazało 1,3 promila. Mężczyzna w takim stanie przyjechał do sklepu. Policjanci pobrali mu krew do badań, zatrzymali prawo jazdy, a następnie 36-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

Dzień później, w sobotę o godzinie 9:50 w miejscowości Wilczyce funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 38-letniego kierującego motorowerem. Był kompletnie pijany, wiózł pasażera bez kasku. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie i posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany po otrzymanym zgłoszeniu w niedzielę 11 lutego o godzinie 21:40. Kierujący VW Passat był nietrzeźwy. Urządzenie do badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,1 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Sprawy nietrzeźwych kierujących tafią do sądu.

Źródło: KPP Limanowa

Zobacz również