Zakończyły się rozgrywki Limanowskiej Ligi Futsalu

Zakończyły się rozgrywki Limanowskiej Ligi Futsalu

7 lutego zakończyły się rozgrywki Limanowskiej Ligi Futsalu.

Dwa ostatnie spotkania, kończące tegoroczne rozgrywki, to rywalizacja w grupie mistrzowskiej.

– Niespodziewanie Bank Spółdzielczy w Limanowej wygrywa bardzo wysoko z Ekonomem (9:1), a 6 bramek strzela Dominik Pach, który dzięki temu został królem strzelców w Extralidze. Mecz ekipy Alkoboye z FB Wojtas miał niesamowitą dramaturgię. Po 5 minutach FB prowadziło z Alkoboyami już 2:0, a jakby tego było mało jeden z zawodników otrzymał czerwoną kartkę. Niewielu zgromadzonych wierzyło chyba w to, że Alkoboye jeszcze będą mieć coś do powiedzenia. Zanosiło się powoli na pierwszą od dwóch lat porażkę tej świetnej drużyny. Tak się jednak nie stało bowiem na 2 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Alkoboye doprowadzają do wyrównania. Ostatnie 5 minut meczu to aż 4 bramki z tym, że aż trzy były autorstwa graczy drużyny Alkoboye – relacjonują organizatorzy.

Podsumowanie rozgrywek:

I miejsce – Alkoboye,

II miejsce – Bank Spółdzielczy,

III miejsce – FB Wojtas.

Król strzelców : Dominik Pach – Bank Spółdzielczy (23 bramki).

Najlepszy bramkarz : Konrad Mrózek – Alkoboye.

Najlepszy zawodnik MVP – Dominik Papież- Alkoboye.

Puchar Fair Play – Ekonom.

Drużyna Gwiazd „5 Ligi” – Konrad Mrózek (Alkoboye), Dominik Pach (Bank Spółdzielczy), Dominik Papież (Alkoboye), Jakub Hybel (Ekonom) oraz Mirosław Kordeczka (FB Wojtas).

Medale, puchary, statuetki wręczał Wiesław Sędzik – przewodniczący Rady Miasta Limanowa.

Organizator Limanowskiej Ligi Futsalu, XII Futsalimy Elektrical Indeco – firma „Govit Sport” Witold Sochacki dziękuje Starostwu Powiatowemu w Limanowej, Urzędowi Miasta Limanowa; ekipie sędziowskiej w składzie: Jakub Piwowar, Dawid Trojan, Adrian Stajnder; Bartłomiejowi Sochackiemu, Tomaszowi Zawadzie oraz Walentemu Gajewskiemu za obsługę futsalowych zmagań na limanowskich parkietach oraz do obsłudze hali sportowej w SP nr 3 w Limanowej i hali widowiskowo – sportowej „Ekonom”. Wielkie ukłony kieruje również dla firm „Elektrical” oraz „Indeco” za wsparcie finansowe XII Futsalimy, Mirosława Twaroga, Tomasza Sebastiańskiego oraz wszystkich grających i kibicujących.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również