Zwycięski skok Miłosza Malarza. Sportowiec z Mszany Górnej najlepszy w zawodach Orlen Cup

Zwycięski skok Miłosza Malarza. Sportowiec z Mszany Górnej najlepszy w zawodach Orlen Cup

Zakończyła się III edycja Orlen Cup w Zakopanem. Młodzi sportowcy rywalizowali w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na obiektach HS70 i HS105 kompleksu Średnia Krokiew i na trasie biegowej COS OPO Zakopane. W kategorii chłopiec starszy wyróżnił się Miłosz Malarz z Mszany Górnej.

Miłosz reprezentuje klub KS Rutkow-ski. Na co dzień jest uczniem klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej.

9 lutego młody zawodnik zajął pierwsze miejsce na skoczni HS70, uzyskując 238,6 pkt (68/63,5 m). 10 lutego powtórzył sukces, gromadząc 268,7 pkt (70,5/69,5 m).

Jak informuje Polski Związek Narciarski, Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. ORLEN S.A. już od 20 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów – prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz nagród finansowych dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.

źródło: Biuro prasowe PZN; oprac. MAG

nagranie: SkokawkaTV

fot. Polski Związek Narciarski

Zobacz również