BMW stanęło w płomieniach. Z czwórki młodych ludzi przeżył kierowca i siedzący obok pasażer

BMW stanęło w płomieniach. Z czwórki młodych ludzi przeżył kierowca i siedzący obok pasażer

Dzisiaj po godz. 2. w nocy w Mszanie Górnej na drodze wojewódzkiej 968 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód BMW uderzył w słup energetyczny. Na miejscu zginęły dwie osoby.

To był tragiczna noc na drogach powiatu limanowskiego. O godz. 2:30 służby mundurowe zostały zaalarmowane w związku z wypadkiem na drodze wojewódzkiej 968, tuż za granicami miasta Mszana Dolna.

– W chwili przybyciu Straży pojazd objęty był całkowicie pożarem. Po ugaszenia pożaru wewnątrz znaleziono dwa ciała. Droga wojewódzką podczas działań była całkowicie zablokowana – mówi st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy PSP w Limanowej.

Zanim na miejsce zdarzenia przyjechały służby, dwie osoby, które znajdowały się w aucie zostały wyciągnięte przez dwóch druhów z jednostki OSP Mszana Dolna oraz OSP Łętowe. W sieci pojawiło się nagranie z momentu uderzenia samochodu w słup energetyczny. Trwało to dosłownie ułamek sekundy.

Działania na miejscu zdarzenia oprócz strażaków i ratowników medycznych prowadzili również policjanci, a także prokurator.

– Kierujący samochodem marki BMW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w słup energetyczny. Samochód stanął w płomieniach. Na miejscu zginęły dwie osoby w wieku 21 i 23 lat. Kierujący 24-latek oraz siedzący obok pasażer 23-letni mężczyzna zostali przetransportowani do szpitala – mówi podinsp. Katarzyna Cisło, rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

Osoby, które podróżowały samochodem, to mieszkańcy powiatu limanowskiego.

Zobacz również