Kolejne zdobycze medalowe na Mini Challenger Karate Kyokushin 2024!

Kolejne zdobycze medalowe na Mini Challenger Karate Kyokushin 2024!

Chrząstowice, 23 marca – Turniej Karate Kyokushin mini Challenger 2024 zgromadził blisko 200 zawodników z całej Polski. Wśród uczestników znalazła się grupa 11 sportowców z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy podjęli wyzwanie rywalizacji w kumite oraz kata. Organizowany przez Opolski Klub Karate Kyokushin, pod kierownictwem Shihan Mariusza Godosia, turniej stał się areną pojedynków i wielkiej sportowej rywalizacji.

Nasze lokalne talenty z Limanowej zdobyły 7 medali, w tym jedno złoto. Wśród medalistów znaleźli się:

  • Julia Banach – złoto w kategorii Kumite młodzik 12-13 lat -55 kg Dziewczęta,
  • Szymon Gwiżdż – srebro w kategorii Kumite junior mł. 14-15 lat +70 kg. Chłopcy
  • Jarosław Florek, Filip Kaim, Igor Kęska, Maria Kołodziejczyk oraz Mikołaj Staśko – brąz w swoich kategoriach wagowych.

Sukcesy zawodników z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy zdobyli 7 medali na Turnieju Karate Kyokushin mini Challenger 2024 w Chrząstowicach, są w dużym stopniu zasługą trenerów. Z optymizmem można spoglądać w przyszłość, ponieważ przed sportowcami z Limanowej stoją kolejne wyzwania. Wśród nich Mistrzostwa Polski PZKK oraz Mistrzostwa Polski Oyama PFK, które będą ważnymi krokami na drodze do Mistrzostw Europy IKON 2024. Udział w tych wydarzeniach będzie okazją do potwierdzenia umiejętności i zdobycia nowych doświadczeń.

/ źróło: www.karate.limanowa.pl

Zobacz również