To był wyjątkowy dzień dla uczestników i pracowników WTZ w Tymbarku. Placówka obchodziła 30-lecie istnienia

To był wyjątkowy dzień dla uczestników i pracowników WTZ w Tymbarku. Placówka obchodziła 30-lecie istnienia

W Limanowskim Domu Kultury odbyła się gala podsumowująca 30 lat istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło przedstawicieli instytucji i firm wspierających osoby z niepełnosprawnościami, przyjaciół, władz samorządowych powiatu limanowskiego i gminy Tymbark, ekspertów z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Najważniejsi byli jednak sami uczestnicy WTZ wraz z rodzinami i opiekunami oraz pracownicy.

Podczas części oficjalnej przedstawiono historię placówki i najważniejsze osiągnięcia. Uczestnicy warsztatów zaprezentowali przedstawienie pt. „Laleczka z saskiej porcelany”, kolekcję ubrań z recyklingu oraz piosenkę „Życie jest muzyką”. zespołu „Golec uOrkiestra”. Gośćmi specjalnymi byli uczniowie Zabrzańskiej Szkoły Suzuki z Zabrza. W galerii limanowskiej biblioteki przygotowano wystawę i kiermasz prac. Ostatnim punktem wydarzenia był poczęstunek.

– Cała uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Była to okazja do podziękowania wszystkim osobom, które na co dzień tworzą WTZ i sprawiają, że jest to miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami rozwijają swoje zdolności, umiejętności, zdobywają nowe doświadczenia, przełamują lęki i czują się po prostu bezpiecznie. Przed nami kolejne wyzwania. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami będziemy w dalszym ciągu rozwijać skrzydła. Pamiętajmy o tym, że „jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń” – czytamy w relacji z wydarzenia na facebookowym profilu WTZ w Tymbarku.

źródło: WTZ w Tymbarku; oprac. MAG

fot. WTZ w Tymbarku

Zobacz również