„Laskowa: Dzieje wsi i gminy do 1989 roku” – powstała monografia gminy Laskowa

„Laskowa: Dzieje wsi i gminy do 1989 roku” – powstała monografia gminy Laskowa

„Laskowa: Dzieje wsi i gminy do 1989 roku” pod redakcją prof. Zdzisława Nogi to pierwsze kompletne opracowanie monograficzne dziejów wsi tworzących obecnie gminę Laskowa, z uwzględnieniem etnologii i środowiska przyrodniczego oraz zabytków sztuki.

– To dzieło wybitnych badaczy, wywodzących się w większości z Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, słynącego z badań regionalistycznych. Czytelnik znajdzie tu najnowsze ustalenia naukowe oparte na źródłach pochodzących z archiwów polskich, ukraińskich, austriackich i izraelskich oraz na aktualnej literaturze przedmiotu. Dzięki temu udało się znacznie poszerzyć dotychczasową wiedzę, co będzie dobrze służyć mieszkańcom w poszukiwaniu oraz utrwalaniu tożsamości, zarówno w aspekcie genealogii własnej rodziny, jak i małej ojczyzny – informuje Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

O treści monografii i autorach poszczególnych rozdziałów opowiada prof. Zdzisław Noga.

Książka powstała pod patronatem merytorycznym Centrum Badań Regionalistycznych  Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Jej powstanie sfinansował Urząd Gminy w Laskowej. Wydawcą jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

źródło: Wydawnictwo Księgarnia Akademicka; oprac. MAG

fot. kadr z nagrania

Zobacz również