Mateusz Pławecki Mistrzem Polski PZKK 2024!

Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate odnieśli wielki sukces podczas Mistrzostw Polski PZKK w Kołobrzegu, zdobywając łącznie cztery medale, w tym jeden złoty. Mateusz Pławecki zdobył złoto w prestiżowej kategorii seniorów powyżej 90 kg, potwierdzając swoją dominację na krajowej scenie karate.

Alan Pękala i Sensei Paweł Jurek zdobyli srebrne medale, odpowiednio w kategorii juniorów do 70 kg i masterów powyżej 85 kg. Antoni Kędroń zajął miejsce na podium w kategorii młodzików 12-13 lat do 35 kg, zdobywając brązowy medal.

Sukces ten jest wynikiem wielu miesięcy ciężkich treningów i poświęcenia zarówno zawodników, jak i ich trenerów. Limanowski Klub Kyokushin Karate kontynuuje swoją tradycję wysokich osiągnięć, będąc jednym z czołowych ośrodków karate w Polsce.

Sukcesy na Mistrzostwach Polski PZKK w Kołobrzegu są dopiero początkiem wyzwań, które czekają na Limanowski Klub Kyokushin Karate w tym półroczu. Już 20 kwietnia zawodnicy zmierzą się na Mistrzostwach Polski Oyama i Kyokushin Karate w Radomiu. To wyjątkowe wydarzenie będzie miało znaczenie historyczne, ponieważ jego celem jest konsolidacja podzielonego środowiska karate. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłości ruch karate kontaktowego będzie funkcjonował bez wewnętrznych podziałów. Mistrzostwa w Radomiu będą również ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy IKON 2024.