Świąteczny weekend na drogach powiatu: 2 osoby ranne, 11 kolizji i 2 wypadki oraz 2 nietrzeźwych kierujących

Świąteczny weekend na drogach powiatu: 2 osoby ranne, 11 kolizji i 2 wypadki oraz 2 nietrzeźwych kierujących

Limanowska policja podsumował świąteczny weekend. Od Wielkiego Piątku do Wielkanocnego Poniedziałku na drogach powiaty limanowskiego odnotowano 11 kolizji i 2 wypadki, w wyniku których 2 osoby zostały ranne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. W okresie 29 marca do 1 kwietnia br. na drogach powiatu limanowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby i odnotowano 11 kolizji drogowych – w tym 2 z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Do dwóch wypadków doszło w sobotę (30 marca). O godz. 13:30 w miejscowości Słopnice 54-letni kierujący motocyklem marki Yamaha wykonują manewr obronny w celu uniknięcia zderzenia z psem, który wbiegł na jezdnię, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Kierujący został zabrany do szpitala, był trzeźwy.

Drugi z wypadków miał miejsce w Dobrej o godz. 17:10.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel, skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku kierującemu motocyklem marki Ducati. W wyniku zdarzenia 46-letni motocyklista z ciężkimi obrażeniami został zabrany do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Policjanci z KP w Tymbarku ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń – mówi st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy KPP Limanowa.

Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. Podczas długiego weekendu doszło do dwóch kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących:

W piątek 29 marca o godzinie 14:30 w miejscowości Łukowica, kierujący pojazdem marki Audi A4 doprowadził do kolizji z pojazdem marki Ford, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

– Policjanci ustalili, iż sprawca tego zdarzenia prawdopodobnie był 28-letni mieszkaniec gminy Łukowica. Mężczyzna uciekł, bo był nietrzeźwy – podczas zatrzymania badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy – dodaje rzecznik prasowy KPP Limanowa.

W sobotę 30 kwietnia o godzinie 3:15 w miejscowości Laskowa kierujący pojazdem marki Seat Leon stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie. 21-letni mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący wraz z pasażerem zostali zabrani do szpitala. Po badaniach 21-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające w postaci prawdopodobnie marihuany (0,3 g). Pobrano mu również krew na obecność środków odurzających i zatrzymano prawo jazdy. Sprawą nietrzeźwych kierujących zajmie się teraz sąd.

Zobacz również