Terminarz Euro 2024 – kto, kiedy, z kim i gdzie zagra?

Terminarz Euro 2024 – kto, kiedy, z kim i gdzie zagra?

Mistrzostwa Europy 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Od połowy czerwca do połowy lipca fani piłki nożnej będą mieli zagwarantowaną naprawdę potężną dawkę emocji i możliwość podziwiania gry swoich ulubionych reprezentacji. Sprawdźmy, kto, gdzie i z kim zagra.

Wszystko już wiemy. Eliminacje zakończone, grupy rozlosowane, można przystąpić do właściwych rozgrywek Euro 2024. Wiemy, że Polsce udało się zakwalifikować, w fazie grupowej – i oby na tym się nie skończyło – będziemy więc mogli śledzić grę Biało-Czerwonych. Z pewnością jednak nie tylko mecze z udziałem naszej narodowej reprezentacji przykują uwagę kibiców, warto więc poznać terminarz Euro 2024. Wszystkie spotkania zapowiadają się niezwykle interesująco, a skoro walka toczyła się będzie o tytuł Mistrza Europy, dobrze jest śledzić Euro 2024 typy.

Euro 2024 – kiedy, gdzie, kto?

W tym roku rozegrana zostanie już siedemnasta edycja Mistrzostw Europy. Odbędzie się ona w Niemczech, czyli kraju, który słynie z pasji do piłki nożnej oraz wspaniałych zawodników, a także posiada imponującą infrastrukturę sportową. Turniej finałowy, kwalifikacje do którego niedawno się zakończyły (szczęśliwie dla Polski), rozegrany zostanie pomiędzy 14 czerwca a 14 lipca 2024 r. Inauguracja rozgrywek odbędzie się 14 czerwca w Monachium o godzinie 21:00 – będzie to spotkanie Niemcy-Szkocja. Łącznie zostanie rozegranych pięćdziesiąt jeden meczów – finałowy rozpocznie się 14 lipca o 21:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Pełna lista stadionów, na których rozegrane zostaną mistrzostwa:

– Olympiastadion w Berlinie (m.in. finał);

– Allianz Arena w Monachium (m.in. mecz otwarcia);

– Westfalenstadion w Dortmundzie;

– Arena AufSchalke w Gelsenkirchen;

– Waldstadion we Frankfurcie;

– Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie;

– Volksparkstadion w Hamburgu;

– Merkur Spiel-Arena w Duesseldorfie;

– RheinEnergieStadion w Kolonii;

– Red Bull Arena w Lipsku.

W fazie grupowej zobaczymy, po raz trzeci z rzędu, dwadzieścia cztery reprezentacje. Do fazy pucharowej, czyli 1/8 finału, awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup plus cztery zespoły z trzecich pozycji według rankingu.

Faza grupa rozgrywała się będzie od 14 do 26 czerwca, od 29 czerwca do drugiego lipca odbywały się będą mecze 1/8 finałów, 5 i 6 lipca podziwiali będziemy spotkania ćwierćfinałowe, 9 i 10 lipca to już półfinał, zaś finaliści staną naprzeciwko siebie 14 lipca.

Polska na Euro 2024 – kiedy mecze?

W fazie grupowej tegorocznych Mistrzostw Europy zobaczymy również reprezentację Polski, grającą w grudnie D. Po raz pierwszy na stadion Biało-Czerwoni wyjdą 16 czerwca o 15:00 w meczu z Niderlandami (Holandią) w Hamburgu. Następnie 21 czerwca o 18:00 spotkają się z Austrią w Berlinie. Zaś naprzeciwko Francji staną 25 czerwca o 18:00 w Dortmundzie.

Czy to będą jedyne spotkania, jakie reprezentanci Polski rozegrają podczas Euro 2024? Czas pokaże, ale napięcie jest bardzo mocne. Biało-Czerwoni trafili na statystycznie najtrudniejszą grupę. W dodatku faza eliminacyjna okazała się dla nich o wiele większym wyznawaniem, niż początkowo spodziewali się zarówno oni sami, jak i kibicie. Nasi zawodnicy awansowali na mistrzostwa dopiero w barażach, acz przyznać trzeba, że w decydującym meczu pokonali teoretycznie znacznie silniejszą drużynę Walii.

Obecnie analitycy dają Polakom jedynie 25 proc. szans na wyjście z grupy; gorzej wypada jedynie Albania – 11 proc. Jednakże statystyka statystyką, a życie życiem. Jeśli Biało-Czerwoni przyłożą się do gry, wszystko przed nimi.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również