Tragiczna śmierć bliskich sołtysa Mordarki. Samorządowcy, działacze społeczni składają kondolencje

Tragiczna śmierć bliskich sołtysa Mordarki. Samorządowcy, działacze społeczni składają kondolencje

Informacja o śmierci bliskich Kazimierza Wojtasa, sołtysa Mordarki (gm. Limanowa) wywołała w naszym regionie szok i niedowierzanie. Kondolencje rodzinie zmarłych składają samorządowcy, a także działacze społeczni.

Tragiczna informacja o śmierci trzech osób przygniecionych przez drzewo w Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju obiegła wczoraj całą Polskę.

– Po południu, wiatr powoli przeniósł się do powiatu nowotarskiego. Tutaj,  do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 14.30 na terenie parku w Rabce-Zdroju. Drzewo powalone przez silny podmuch wiatru przygniotło idące aleją dwie kobiety i dziecko. Niestety pomimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia 69-letniej mieszkanki gminy Rabka-Zdrój oraz 43-letniej kobiety i jej 7-letniego synka, mieszkańców powiatu limanowskiego. Wszyscy ponieśli śmierć na miejscu. Pod nadzorem prokuratora policjanci prowadzili czynności procesowe, w tym oględziny, dokumentację fotograficzną oraz ustalali świadków. Dokładne okoliczności oraz przyczyny tej tragedii ustalają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez małopolską policję.

Kondolencje rodzinie zmarłego składają samorządowcy, a także działacze społeczni. Wyrazy współczucia i wsparcia popłynęły również od władz, a także przedstawicieli limanowskiego samorządu.

W związku z tragedią Burmistrz Leszek Świder ogłosił dwudniową żałobę w gminie Rabka-Zdrój po poniedziałkowej tragedii w Parku Zdrojowym.

„W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się w Parku Zdrojowym ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Składam rodzinom tragicznie zmarłych osób wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu w tym trudnym i pełnym smutku czasie. Proszę wszystkich o powściągliwość oraz zadumę i modlitwę” – czytamy w opublikowanym komunikacie na internetowej stronie rabczańskiego samorządu.

Fot.gorce24.pl

Zobacz również