Wyborcze rozstrzygnięcia w samorządach powiatu. Dogrywka w gminie Mszanie Dolnej

Wyborcze rozstrzygnięcia w samorządach powiatu. Dogrywka w gminie Mszanie Dolnej

Znamy wyniki wyborów samorządowych. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wyborczych rozstrzygnięć w gminach powiatu limanowskiego.

W Limanowej burmistrzem dość nieoczekiwanie została Jolanta Juszkiewicz, która pokonała urzędującego burmistrza Władysława Biedę.

Pierwszy komentarz powyborczy burmistrz – elekt udzieliła sadeckiemu radiu RDN.

Bezapelacyjne zwycięstwo w Mszanie Dolnej odniosła Agnieszka Orzeł, która zyskała poparcie ponad 80% mieszkańców, którzy zdecydowali się pójść do wyborów. Na czele dwóch miast w regionie staną kobiety

Z niecierpliwością oczekiwane było rozstrzygnięcie w radzie powiatu limanowskiego. Tutaj pozycję lidera obroniło PiS, które zdobyło 14 mandatów, a tym samym ma możliwość samodzielnego rządzenia.

Do końca ważyły się losy wójtów Benedykta Węgrzyna, Pawła Ptaszka I potra Stacha. Ten pierwszy o zaledwie 44 głosy uzyskał reelekcję, ten drugi po raz trzeci został włodarzem gminy z przewagą 144 głosów. Z kolei Piotr Stach otrzymał niewiele ponad 53% poparcia

Pewne wygrane w swoich gminach odnieśli Bogdan Łuczkowski, Rafał Rusnak i Jan Skrzekut.

Ciekawie zapowiada się II tura wyborów na wójta gminy Mszana Dolna. Bolesław Żaba o zaledwie jeden głos wygrał z Mirosławem Cichorzem. Druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

Zobacz również