180 kolarzy z 30 ekip. Startuje 62. Małopolski Wyścig Górski

 180 kolarzy z 30 ekip. Startuje 62. Małopolski Wyścig Górski

Kolarze lubią się ścigać szosami miejscowości w Beskidzie Wyspowym. Za nami kilka imprez kolarskich, a już 30 maja rusza 62. Małopolski Wyścig Górski łączy w sobie to wszystko. Warto być jego częścią i zauroczyć się kolarskimi zmaganiami.

Prawdziwym magnesem dla sportowców jest bez wątpienia znakomita organizacja zmagań. Odpowiada za nią Małopolski Związek Kolarski na czele z dyrektorem Markiem Kosickim. Równie istotnym jest wysoki poziom trudności, czekający na kolarzy rywalizujących w czterodniowej rywalizacji. Każdy etap zawiera sporą dawkę stromych podjazdów, które napinają mięśnie nóg do granic ludzkiej możliwości, a walka o miarowy oddech staje się tak samo trudna jak pedałowanie na stromiznach sięgających 22 proc. Zwieńczeniem Wyścigu jest podjazd na Przehybę – szczyt górski Beskidu Sądeckiego.

Okazji do podziwiania uroków Małopolski będzie więcej. Podczas prologu rozgrywanego w czwartek 30 maja w Krakowie będzie można przekonać się, że stolica Małopolski ma do zaoferowania niemało kolarskich wyzwań. Dzień później, w piątek 31 maja wielobarwny peleton wystartuje z Koszyc, dawnego królewskiego miasta Korony Królestwa Polskiego, by dojechać do położonych wśród rozlicznych pagórków, wzniesień i podjazdów Myślenic. Kolarze finiszować będą na stromej górze Chełm. W sobotę 1 czerwca peleton zamelduje się w Mieście Soli – Wieliczce, by po długiej, męczącej walce wpaść na metę w Nowym Targu. Ostatni, rozgrywany w niedzielę 2 czerwca etap to czas najwyższej próby. To wtedy rozstrzygną się losy czterodniowych zmagań, także wtedy okaże się, komu zostało najwięcej sił w nogach, by na pierwszym miejscu wjechać na metę na Przehybie.

Wszystkie informacje o Małopolskim Wyścigu Górskim, wraz z fascynującą i szczegółowo spisaną przez Marka Kosickiego historią tych kolarskich zmagań, można znaleźć na stronie tourofmalopolska.eu.

Tak jak kolarstwo jest sportem zespołowym, tak i organizacja Małopolskiego Wyścigu Górskiego wymaga kooperacji z wieloma partnerami. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu – zarówno małopolskich samorządów, jak i firm – Wyścig może i w tym roku cieszyć swoim pięknem.

Partnerem Głównym Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie.

Źródło: UMWM

Zobacz również