„Jestem, ale… nie chcę być – depresja i tendencje samobójcze dzieci  i młodzieży” – konferencja w Porębie Wielkiej

„Jestem, ale… nie chcę być – depresja i tendencje samobójcze dzieci  i młodzieży” – konferencja w Porębie Wielkiej

„Jestem, ale… nie chcę być – depresja i tendencje samobójcze dzieci  i młodzieży” to tytuł konferencji, która odbyła się w hotelu „Górski Raj” w Porębie Wielkiej. Wydarzenie to kolejna inicjatywa stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” w ramach działań profilaktycznych.

Konferencję otworzył wójt Rafał Rusnak, a prelekcje wygłosili dr Marek Mudant (doktor nauk społecznych, certyfikowany specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, emerytowany funkcjonariusz policji, powiatowy koordynator procedury niebieskiej karty w Węgrowie, członek komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, doświadczony szkoleniowiec, wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach) oraz dr Beata Bocian-Waszkiewicz (doktor nauk społecznych, terapeuta rodziny, psychoterapeuta, seksuolog). Wysłuchali ich przedstawiciele placówek oświatowych, placówek opiekuńczo – wychowawczych, służby zdrowia, ośrodków pomocy społecznej, zespołu kuratorów sądowych przy sądzie rodzinnym w Limanowej, placówek działających w sferze opieki, pomocy i wsparcia dzieci i młodzieży z powiatu limanowskiego.

– Głównym tematem spotkania było przybliżenie zjawiska depresji i tendencji samobójczych wśród dzieci i młodzieży, przemocy w rodzinie, a także pochylenie się nad kwestiami przeciwdziałania przemocy domowej w rodzinach. Poruszona został również kwestia niebieskiej karty oraz procedury jej zakładania. Rozmawialiśmy m.in. o procedurach postępowania w sytuacji zagrożenia suicydalnego, autoagresji czy  samookaleczaniu się przez dzieci i młodzież – relacjonują organizatorzy konferencji.

źródło: Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”; oprac. MAG

fot. Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”

Zobacz również