Młodzi samorządowcy z naszego regionu u prezydenta Andrzeja Dudy

Młodzi samorządowcy z naszego regionu u prezydenta Andrzeja Dudy

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Andrzej Duda zaprosił w piątek do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców ze wszystkich szczebli i ze wszystkich stron sceny politycznej, w tym przede wszystkim najmłodszych radnych. Wśród zaproszonych znaleźli się także reprezentanci naszego regionu: Bartosz Gocał – radny miasta Mszana Dolna, Adrian Grzędziak – radny gminy Mszana Dolna oraz Krystian Kowalczyk – radny gminy Niedźwiedź.

W wystąpieniu prezydent Andrzej Duda mówił zarówno o dokonaniach zasłużonych samorządowców, jak i pracy na rzecz małych ojczyzn, którą zaczynają młode osoby. Prezydent podkreślił, że młodzi radni nie znają innej Polski, nie mają bagażu doświadczeń starszych pokoleń.

Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający 27 maja, to święto państwowe, uchwalone przez Sejm 29 czerwca 2000 r., w 10. rocznicę pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które jednocześnie były pierwszymi w pełni wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej.

źródło: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; oprac. MAG

fot. uczestnicy spotkania

Zobacz również