Nagrody dla Aleksandry Kołodziej i Wiolety Opyd

Nagrody dla Aleksandry Kołodziej i Wiolety Opyd

Wójt Bolesław Żaba wręczył nagrody biegaczkom narciarskim – Aleksandrze Kołodziej z Łętowego i Wiolecie Opyd z Zalesia. Zawodniczki LKS Witów Ski Mszana Górna osiągnęły wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Aleksandra Kołodziej w ubiegłym roku ukończyła Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Naukę kontynuuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 2022 roku trenuje w kadrze Polski Juniorów i Młodzieżowców. W 2023 roku reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata Juniorów w Canmore w Kanadzie. Do jej najważniejszych sukcesów sportowych w zawodach na terenie Polski zaliczyć należy: 4. miejsce w sprincie techniką klasyczną podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Jakuszycach (11.03.2023 r.); 3. miejsce w sprincie techniką klasyczną w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwach Polski Juniorów) w Wiśle Kubalonce (17.03.2023 r.); 4. miejsce w kategorii open oraz 2. miejsce w kategorii juniorek w biegu na 10 km techniką klasyczną w Mistrzostwach Polski Seniorów (bieg na nartorolkach/biegi narciarskie) w Ptaszkowej (7.10.2023 r.); 2. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym w zawodach Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem )17.12.2023 r.).

Wioleta Opyd to studentka drugiego roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jej najważniejszym osiągnięciem sportowym w 2023 roku było 4. miejsce podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranej w Wiśle Kubalonce w konkurencji team sprint z Aleksandrą Kołodziej (19.03.2023 r.). Ponadto podczas biegów indywidualnych zdobywała cenne punkty do klasyfikacji klubowej. Startowała również w sztafetach seniorskich.

źródło: Magda Polańska/Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Mszana Dolna

Zobacz również