Najstarsi uczniowie szkół podstawowych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty

Najstarsi uczniowie szkół podstawowych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty

Od języka polskiego we wtorek rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. W kolejnych dniach uczniowie, kończący szkoły podstawowe, sprawdzą swoją wiedzę z matematyki i języka obcego nowożytnego.

Arkusz z języka polskiego zawierał zadania do fragmentu i całości „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, tekstu filozoficznego „O szczęściu” Frédérica Lenoira i wiersza „Dar” Czesława Miłosza”. Ósmoklasiści pisali również ogłoszenie, a także rozprawkę, w której rozważali trafność stwierdzenia, że warto pomagać innym. Do wyboru mieli również opowiadanie o przygodzie z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, którego pomoc sprawiła, że wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Arkusz egzaminacyjny dostępny jest TUTAJ

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Zaświadczenia lub informacje o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną przekazane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 3 lipca br. Tego samego dnia (3 lipca br.) swoje wyniki poznają uczniowie oraz zostaną ogłoszone ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.

źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna; oprac. MAG

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej

Zobacz również