Obchody Święta 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i przysięga wojskowa

Obchody Święta 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i przysięga wojskowa

25 i 26 maja małopolscy terytorialsi obchodzić będą jubileusz 6-lecia istnienia. Sobotnia część obchodów odbędzie się na limanowskim rynku. Tam żołnierze złożą przysięgę.

– Podczas uroczystości zaprezentują się pododdziały. Będzie także okazja do zapoznania się ze sprzętem wojskowym Sił Zbrojnych RP, a na najmłodszych uczestników czekać będą gry i zabawy w strefie edukacyjno-zabawowej oraz Wawel Truck. Wszystkich zapraszamy na poczęstunek w postaci tradycyjnej żołnierskiej grochówki oraz skosztowania pieczywa z polowej piekarni. Regionalne dania na okoliczność wydarzenia przygotują także panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Męciny, Lipowego i Starej Wsi I – informują organizatorzy.

W związku z tym wydarzeniem nastąpi zmiana organizacji ruchu. Od godz. 6:00 do 15:00 rynek będzie wyłączony z ruchu pojazdów. W tym czasie nie będzie także możliwe parkowanie pojazdów w obrębie płyty rynku.

11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty (w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej) oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również