4 medale Mistrzostw Europy dla karateków z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate!

4 medale Mistrzostw Europy dla karateków z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate!

1 czerwca 2024 roku w Białymstoku odbyły się 2 Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura, które zgromadziły 526 zawodników z 91 klubów reprezentujących 11 krajów. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało łącznie 13 zawodników. Największe sukcesy odnieśli:

  • Tymoteusz Halota, który zdobył tytuł Mistrza Europy w kategorii U12 +45 kg,
  • Alan Pękala, który został Mistrzem Europy w kategorii U16 -70 kg,
  • Artur Kędroń, który zajął trzecie miejsce w kategorii U12 -45 kg,
  • Szymon Dyrek, który zdobył trzecie miejsce w kategorii U16 -55 kg.

Mistrzostwa były zorganizowane przez Sport Club Karate Białystok pod przewodnictwem Shihan Piotra Sawickiego (6 dan). Sędzią głównym był Shihan Zbigniew Goliński (5 dan), natomiast sędzią technicznym Shihan Sławomir Dubiel (6 dan). Walki sędziowali także sędziowie z Limanowej: Sensei Zbigniew Gągola, Sensei Tadeusz Dyrek, Sensei Marek Bieda i Sensei Mieczysław Puch. Mistrzostwa swoją obecnością zaszczycili Daiyho Masanaga Nakamura oraz Shihan Chuang-Kai Huang z Tajwanu, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia.

We wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych odbyły się walki o 3 miejsce co podkręciło sportową rywalizację tego dnia! Pozostali nasi zawodnicy dzielnie walczyli o najlepszy wynik, ale nie każdy dostał się do premiowanej czwórki. Zawody były pełne emocji przez cały czas trwania Mistrzostw. Dominik Sara otarł się o podium w walce z zawodnikiem z Izraela, a Mateusz Pławecki, z powodu urazu, nie mógł zawalczyć o trzecie miejsce w kategorii senior 18-34 +90 kg. Jagoda Zelek zakończyła konkurencję kata U18 na czwartym miejscu. W klasyfikacji drużynowej na podium znalazły się Polska, Izrael i Ukraina.

/ źródło: www.karate.limanowa.pl

Zobacz również