Blisko 50 interwencji strażaków. To jednak nie ostateczny bilans działań

Blisko 50 interwencji strażaków. To jednak nie ostateczny bilans działań

Blisko 50 interwencji w regionie na godz. 21. To jednak nie ostateczny bilans wszystkich działań strażaków w związku z opadami deszczu.

Błyskawiczne opady deszczu spowodowały, że w części powiatu limanowskiego strażacy zostali zmuszeni przez żywioł do interwencji. Te dotyczyły lokalnych podtopień w gminach Limanowa, Laskowa oraz na terenie miasta Limanowa.

W Limanowej strażacy udrażniali studzienki, a także wypompowywali wodę głównie z lokali usługowych, a także sklepów wielko powierzchniowych.

Pozostałe działania dotyczyły zalania i podtopienia posesji, a także lokalnych dróg. Były też osunięcia się ziemi, która podmyta przez wodę zsuwała się na lokalne szlaki komunikacyjne.

Działania służb trwają. Na szczęście opady ustały, co daje nadzieję, że służby zabezpieczą mienie i dobytek mieszkańców, aż będzie można w dzień ocenić wszystkie zniszczenia i powstałe szkody.

Przed nami jeszcze noc i również niezbyt sprzyjające prognozy pogody. Ostateczny bilans wszystkich interwencji będzie znany jutro.

Informacja będzie aktualizowana.

Zobacz również