Nowy Targ/Mszana Dolna. Wielkie sportowe święto notariuszy. Relacja z XX jubileuszowej Olimpiady Notarialnej

Nowy Targ/Mszana Dolna. Wielkie sportowe święto notariuszy. Relacja z XX jubileuszowej Olimpiady Notarialnej

Nowy Targ gościł uczestników jubileuszowej XX Olimpiady Notarialnej. Na Podhale zjechało ponad 550 notariuszy z Polski, a także z zagranicy. Wydarzenie przez 15 lat odbywało się w Mszanie Dolnej, a od 2018 roku rozgrywane jest w stolicy Podhala.

Jubileuszową olimpiadę otwarł przemarsz uczestników. Tutaj obserwujemy tych zawodników, którzy przez dwa dni rywalizowali o olimpijskie medale. Wszystkich zaproszonych gości, a także uczestników wydarzenia powitał Czesław Szynalik, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Natomiast oficjalnie olimpiadę otwarł Sławomir Gołąbek, prezes Izby Notarialnej w Krakowie.

Podczas oficjalnego otwarcia pismo skierowane do notariuszy w imieniu ministra sprawiedliwościowi Adama Bodnara odczytała Iwona Kujawa, dyrektor Departamentu Zawodów Prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Uczestników wydarzenia witał również Grzegorz Watycha, który podobnie, jak Agnieszka Orzeł, burmistrz Mszany Dolnej życzył wszystkim udanego sportowego święta. Tutaj pojawił się wątek powrotu olimpiady do Mszany Dolnej, bo warto przypomnieć, że przez 15 lat gościła ona właśnie w zagórzańskim miasteczku.

Ponad 50 konkurencji było rozgrywanych na stadionie sportowym, bieżni, w hali, na korcie. przy stole pingpongowym, stole do szachów, brydża, a także pływalni. Emocji nie brakowało w grach zespołowych, a o końcowym wyniku czasem decydowały niewielkie różnice punktowe.

XX Olimpiada Notarialna, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też dwie dekady wspomnień. Organizatorzy wydarzenia nagrodzili tych notariuszy, którzy od początku trwania olimpiady brali w niej udział. Pamiątkowe medale otrzymali Jan Holocher, Konrad Wygona, Andrzej Urbanik, Krzysztof Łaski, Paweł Gmerek i Wiesław Ślęzak.

Za wspieranie idei olimpizmu przeniesionej z Aten najpierw do Mszany Dolnej, a później Nowego Targu uhonorowano medalami prezesów Krajowej Rady Notarialnej: Zbigniewa Klejmenta, Jacka Wojdyło, Lecha Borzemskiego, Tomasza Janika, Mariusza Białeckiego i Aleksandra Szymańskiego, a także prezesów Izby Notarialnej w Krakowie: Marię Zarzycką, Joannę Gregułę, Krzysztofa Maja, Sylwię Jankiewicz oraz Sławomira Gołąbka.

Medale puchary, a także dyplomy wspólnie z organizatorami olimpiady wręczył Dawid Kubacki. Polski skoczek narciarski drugi rok z rzędu towarzyszy tej wyjątkowej ceremonii.

XX olimpiada miała również swojego bohatera. Było chóralne i gromkie 100 lat, słowa podziękowań. Za organizowanie od 20 w Mszanie Dolnej i Nowym Targu olimpiad. Znając zamiłowanie Czesława Szynalika do pszczelarstwa otrzymał on od krakowskich notariuszy malowany ul. Przyznano mu również odznakę XX Olimpiady Notarialnej.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli notariusze z Gdańska przed Izbą Notarialną z Katowic, a na trzecim stopniu podium znalazła się warszawa, która z kolei w tej historycznej tabeli wszystkich 20 rozegranych olimpiad dzierży palmę pierwszeństwa.

Zobacz również